• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши искуства со Сетек

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,246
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Се додека постои Анхоч нема влагање у СЕТ :)
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,246
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Добри производи , моментално не знам како се со услуга до пред некои 1-2 години беа катастрофа едино полоши од нив се Мебиус...

Се додека има Анхоч ке идам кај Анхоч кај Сет само некој Маус или Слушалки неповекје од тоа :)
 

zmija

Gaining Experience
26 мај 2007
326
191
Bitola
zmija's setup  
Processor & Cooler
iNTEL g4560 3.5 ghz
Motherboard
asus h110-r
Storage
Toshiba 1.8 Tera bajti
PSU
350 w jar
RAM
8Gb Silicon 2133 Ddr4
Video card
HD 610
Case
Crveno
Mouse
Crn
Keyboard
Microsoft reculsa so sfetenje
Audio
shit Realtek
Monitor
Crt 1024x768
OS
Windows 10 pro neorginal
Зависи шо бараш , нешто шо има во anhoch нема во сет и обратно.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
страната не им ја отворам, а камо ли да влезам во продавница. лошо искуство со сервис. толку од сет за мене.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

IT Lady

Intern
19 октомври 2016
10
5
страната не им ја отворам, а камо ли да влезам во продавница. лошо искуство со сервис. толку од сет за мене.
Ти продадоа веќе користен производ па не сакаа да го поправат или?
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
ги мрзеше цела недела, преку пат да отидат до сервис да отидат да ја заменат wifi картицата, на секое јавување: дојди утре дојди утре...ма да не се објаснувам, пребарај во темата за сетек шо е затворена, има доста доста доста мислења за сетек.
btw сево ова вака а у отворање на темава и одма мислења се бараат, па женски ник дрн дрн...ми мириса дека си вработен во сетек :)
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1,370
1,430
Сега за сега одлично стојат и доста сум задоволен од нив пошто повеќе од калкулатор, маус и тестатура не сум купил.

Еднаш влегувам во салоно таму и прашувам што имат на лагер од 32/34 инчен монитор и од таму вработениот ми вика дека непостојале толку големи монитори дека големи биле само 22/24 инчни. И толку
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

IT Lady

Intern
19 октомври 2016
10
5
ги мрзеше цела недела, преку пат да отидат до сервис да отидат да ја заменат wifi картицата, на секое јавување: дојди утре дојди утре...ма да не се објаснувам, пребарај во темата за сетек шо е затворена, има доста доста доста мислења за сетек.
btw сево ова вака а у отворање на темава и одма мислења се бараат, па женски ник дрн дрн...ми мириса дека си вработен во сетек :)
Не сум вработена во Setec, сакам да купам повеќе производи од кај нив и ме интересира мислење од повеќе луѓе. Читав на форумов за AMC, а за Setec не можев да најдам
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
еве, јас ти кажувам, не им отварам страната а камоли во салон да влезам. еднаш прашував за вентилатори и cooler master full custom loop, и ми вика тој: ааа дечко тие ги нема неколку години не ги носиме... †
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,868
7,549
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Вработените се недоедуцирани(повеќето), семиинформирани, а и незаинтересирани. Се фокусираат на продажба, значи на квантитет, не на квалитет. Веројатно така им е наредено. Пред се, значи вработените се проблем, не знаат понекогаш ни на нивната официјална веб страница да се снајдат, па мора да се консултираат едно 5-6 души измеѓу себе, за да ти дадат конкретен одговор за најобично кабелче кој ќе го чекаш едно добри 15 минути и на крај ќе излезе дека го немаат тоа што го бараш.

Нешто налик на "механичариве"

902558_10200711631329193_1671437378_o.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

IT Lady

Intern
19 октомври 2016
10
5
Сега за сега одлично стојат и доста сум задоволен од нив пошто повеќе од калкулатор, маус и тестатура не сум купил.

Еднаш влегувам во салоно таму и прашувам што имат на лагер од 32/34 инчен монитор и од таму вработениот ми вика дека непостојале толку големи монитори дека големи биле само 22/24 инчни. И толку
Уф.. фаза на премислување. После АМЦ и Сетек ми остана уште во Анхоч да поминам

Вработените се недоедуцирани(повеќето), семиинформирани, а и незаинтересирани. Се фокусираат на продажба, значи на квантитет, не на квалитет. Веројатно така им е наредено. Пред се, значи вработените се проблем, не знаат понекогаш ни на нивната официјална веб страница да се снајдат, па мора да се консултираат едно 5-6 души измеѓу себе, за да ти дадат конкретен одговор за најобично кабелче кој ќе го чекаш едно добри 15 минути и на крај ќе излезе дека го немаат тоа што го бараш.

Нешто налик на "механичариве"

Погледнете го атачментот 48688
Во тој случај проблемот е до менаџерите што вработуваат луѓе што немаат поим од технологија :/
 
Изменето од модератор:

alumen :)

On your way to fame
6 јануари 2012
1,121
587
Скопје
Јас имам позитивно мислење за нив, посебно за продавницата во Охрид.
Повеќе производи купени (од кои фрижидер, машина за перење садови и нешто ситни делчиња), единствен проблем сум имал со еден Philips полнач кој што после некое време шашаво почна да работи (на телефон кажуваше charging from USB) го оставив на сервис продавачката ми побара мобилен и лично ми се јави после некоја недела да дојдам, ми одобриле нов. А од стариот кабелот ми остана, тотално нов полнач со нова гаранција од датумот кога го подигнав.
За во другиве градови не знам како стојат работите, ама јас со нив секогаш сум имал одлично искуство, биле стално услужливи.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,413
4,901
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Кај ги најде бе :eek:h::eek:h::eek:h:

он топик:
Иначе јас имам позитивно искуство со СЕТ (Струга)
Од кај нив купив матични плочи, процесори, тастатури, мауси, слушалки, фрижидер, микробранова, бојлер.... до сега све ми поминало во најдобар ред.

edit:
Дечките што работат во Струга се повеке и од одлични (услужливи и си ја знаат работата)
 

alumen :)

On your way to fame
6 јануари 2012
1,121
587
Скопје
Уф.. фаза на премислување. После АМЦ и Сетек ми остана уште во Анхоч да поминам
Прво Анхоч, па СЕТ.
Кон мене и 2те фирми имале коректен однос и биле фер. Ама со анхоч никоја фирма не може, дефинитивно.

Да не си за фрижидер купуење?
сакам да купам повеќе производи
Можеби фрижидери.
 
Изменето од модератор:
E

emet_

Гостин
Врска треба да фати човек кај нив за некој да ja крене слушалката на телефон.
Ги имаш и DDKOM после Анхоч. ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,513
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно