• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши искуства со Сетек

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
680
798
orgrimar
Ако користите поени за уред и тој е на попуст пр. тв од 20 000 ден на попуст од 23 000 ден мора да го купите по цена без попуст, значи да искористите 2000 ден ваучер мора да ја платите цената од 23 000 и наместо ќар правите 1000 зијан. Имав за користење 2000 ден и кога ми ги кажаа условите не купив ништо и им ги оставив тие 2000 ден неискористени.

Snow :)

Gaining Experience
27 април 2013
78
99
Нарачав HyperX Cloud Alpha S од setec, и ги немаа во продавницата во мојот град на залиха, па нарачаа од друг град, стигна кутијата со веќе исечена лепенка(отворени претходно) и со 2-3 парчиња селотејп колку да не се отвори кутијата. Кога ги отворив на нив имаше првут од коса, што значи претходно биле користени/пробувани. Ги отворам понатаму, вадам се што има внатре и гледам дека нема и extra ear cushions. :)
И така... рекоа ќе нарачале нови од магацин, па да видиме што ќе биде.
Рекоа ќе ги вратат овие од продавницата од каде што ги имаа претходно подигнато за да си ги продале тие.. па и ќе ги продаваат уште. :))

Сакав да прашам дали има можност да ми продадат употребен производ, бидејќи матичната ја немаше на залиха па денес ја има. А и исто така што имам прочитано по форумиве од ДДСторе продавале отворени производи.
Се што имам купено од DDStore било неотворено. Препорака за DDStore и Neksio!

Последна промена:

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,424
1,059
Неврленд
Ако користите поени за уред и тој е на попуст пр. тв од 20 000 ден на попуст од 23 000 ден мора да го купите по цена без попуст, значи да искористите 2000 ден ваучер мора да ја платите цената од 23 000 и наместо ќар правите 1000 зијан. Имав за користење 2000 ден и кога ми ги кажаа условите не купив ништо и им ги оставив тие 2000 ден неискористени.
Искористи ги за нешто ситно како на пример последен пат коа бев кај идиотите имав 1500 ден бонус и си купив рам плочка 8ГБ. Со попуст беше 2500,
без попуст 2650 - 1500 = 1150 ме кошташе рамот.
Дакле ќе најдеш некоја корисна ситница за по дома од 2-3000 ден и така ке ги искористеш.

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
680
798
orgrimar
Искористи ги за нешто ситно како на пример последен пат коа бев кај идиотите имав 1500 ден бонус и си купив рам плочка 8ГБ. Со попуст беше 2500,
без попуст 2650 - 1500 = 1150 ме кошташе рамот.
Дакле ќе најдеш некоја корисна ситница за по дома од 2-3000 ден и така ке ги искористеш.
кој ги е*е, нека се гонат, ќе купувам од кај нив само нешто што го нема на друго место, не користам ни картици ни ништо, немам нерви за вакви ниски шибичарски финти.

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,424
1,059
Неврленд
кој ги е*е, нека се гонат, ќе купувам од кај нив само нешто што го нема на друго место, не користам ни картици ни ништо, немам нерви за вакви ниски шибичарски финти.
Јас веќе ништо и да го нема на цел свет ќе тражам нешо друго, алтернатива.
Туку искористи си ги тие 2000 ден за некоја ситница и нека се гонат.
Земи си една рам плочка 8GB, брзо ќе ја продадеш за 2-30 % поефтино :)

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно