• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши искуства со Сетек

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
695
829
orgrimar
Ако користите поени за уред и тој е на попуст пр. тв од 20 000 ден на попуст од 23 000 ден мора да го купите по цена без попуст, значи да искористите 2000 ден ваучер мора да ја платите цената од 23 000 и наместо ќар правите 1000 зијан. Имав за користење 2000 ден и кога ми ги кажаа условите не купив ништо и им ги оставив тие 2000 ден неискористени.
 

Snow :)

Gaining Experience
27 април 2013
78
99
Нарачав HyperX Cloud Alpha S од setec, и ги немаа во продавницата во мојот град на залиха, па нарачаа од друг град, стигна кутијата со веќе исечена лепенка(отворени претходно) и со 2-3 парчиња селотејп колку да не се отвори кутијата. Кога ги отворив на нив имаше првут од коса, што значи претходно биле користени/пробувани. Ги отворам понатаму, вадам се што има внатре и гледам дека нема и extra ear cushions. :)
И така... рекоа ќе нарачале нови од магацин, па да видиме што ќе биде.
Рекоа ќе ги вратат овие од продавницата од каде што ги имаа претходно подигнато за да си ги продале тие.. па и ќе ги продаваат уште. :))


Сакав да прашам дали има можност да ми продадат употребен производ, бидејќи матичната ја немаше на залиха па денес ја има. А и исто така што имам прочитано по форумиве од ДДСторе продавале отворени производи.
Се што имам купено од DDStore било неотворено. Препорака за DDStore и Neksio!
 
Последна промена:

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,122
Неврленд
Ако користите поени за уред и тој е на попуст пр. тв од 20 000 ден на попуст од 23 000 ден мора да го купите по цена без попуст, значи да искористите 2000 ден ваучер мора да ја платите цената од 23 000 и наместо ќар правите 1000 зијан. Имав за користење 2000 ден и кога ми ги кажаа условите не купив ништо и им ги оставив тие 2000 ден неискористени.
Искористи ги за нешто ситно како на пример последен пат коа бев кај идиотите имав 1500 ден бонус и си купив рам плочка 8ГБ. Со попуст беше 2500,
без попуст 2650 - 1500 = 1150 ме кошташе рамот.
Дакле ќе најдеш некоја корисна ситница за по дома од 2-3000 ден и така ке ги искористеш.
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
695
829
orgrimar
Искористи ги за нешто ситно како на пример последен пат коа бев кај идиотите имав 1500 ден бонус и си купив рам плочка 8ГБ. Со попуст беше 2500,
без попуст 2650 - 1500 = 1150 ме кошташе рамот.
Дакле ќе најдеш некоја корисна ситница за по дома од 2-3000 ден и така ке ги искористеш.
кој ги е*е, нека се гонат, ќе купувам од кај нив само нешто што го нема на друго место, не користам ни картици ни ништо, немам нерви за вакви ниски шибичарски финти.
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,122
Неврленд
кој ги е*е, нека се гонат, ќе купувам од кај нив само нешто што го нема на друго место, не користам ни картици ни ништо, немам нерви за вакви ниски шибичарски финти.
Јас веќе ништо и да го нема на цел свет ќе тражам нешо друго, алтернатива.
Туку искористи си ги тие 2000 ден за некоја ситница и нека се гонат.
Земи си една рам плочка 8GB, брзо ќе ја продадеш за 2-30 % поефтино :)
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
982
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
нека седи и тука, денекса купено ссд од сетек, со гратис 10 тб испишани.

viber_image_2021-05-11_23-18-02.jpg
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,533
14,511

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,243
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Сетек Бајрамски попусти ќе има задутре.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
982
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,945
4,208
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
@Mayson дај апдејт кога ќе го враќаш, веројатно ќе им го покажеш скриншотот, баш ме интересира што ќе ти кажат.
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
397
884
Битола
@Mayson дај апдејт кога ќе го враќаш, веројатно ќе им го покажеш скриншотот, баш ме интересира што ќе ти кажат.
Гнаси се големи тие кои одма ќе се вадат со тоа демек Масон ги запишал тие 10ТБ,го заебал нешто и дека сака да им го врати како фаличен.100% ќе му речат на сервис да го пратат.Дај боже да му ги вратат парите назад...
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
386
288
Јас и да ми го вратат не би прифатил, доколку не ми се платат сите трошоци за изгубено време, гориво итн.

Ако не платат, Треба една сторија на тв или порталиве дека продаваат стари работи како нови.


Крајно време е да престанат да манипулираат. Со години го прават тоа веќе.
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
232
179
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
јас 6,5Тб за 3 год имам а ова 10Тб "фабрички" која дубара од сет
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,422
4,573
Јас и да ми го вратат не би прифатил, доколку не ми се платат сите трошоци за изгубено време, гориво итн.

Ако не платат, Треба една сторија на тв или порталиве дека продаваат стари работи како нови.Крајно време е да престанат да манипулираат. Со години го прават тоа веќе.
Ти ова озбилно друже? :LOL:
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
982
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
@Mayson дај апдејт кога ќе го враќаш, веројатно ќе им го покажеш скриншотот, баш ме интересира што ќе ти кажат.
бев сега, им покажав и скрин шот прво тие двајцата со пола уста викаа треба на сервис да се однесе да се види,
им реков во рок од 15 дена треба одма да ми го сменат или пари да ми вратат,
ја викнаа шефицата и ми вратија пари.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,136
3,351
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Сега наредниот што ќе го земе би го земал со 20TB испишани и се така до недоглед.... :ROFLMAO:
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,770
11,075
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Озбилен е.

Денгуба, душевна болка, истрошени чевли, стрес, паника, потење на дланки, суво грло..
Се треба да се наплати
Koga Setek go pravat toa so umisla, znaejki a ne kazuvajki, i nedavajki popust togas treba masta da im se izvadi ne samo parite nazad.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
386
288
Ти ова озбилно друже? :LOL:
Се разбира дека сум озбилен.

Свесно продале стар диск како нов.
Извршиле превара.

Да сум бил на местото на членот би се позамарал. Ама веројатно он сакал да си заврши само работа.

Секоја чест како ги вртат луѓево и тоа со години.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,945
4,208
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
бев сега, им покажав и скрин шот прво тие двајцата со пола уста викаа треба на сервис да се однесе да се види,
им реков во рок од 15 дена треба одма да ми го сменат или пари да ми вратат,
ја викнаа шефицата и ми вратија пари.
Добро е што ти вратиле пари, лошо е што си останал без производ.


Koga Setek go pravat toa so umisla, znaejki a ne kazuvajki, i nedavajki popust togas treba masta da im se izvadi ne samo parite nazad.
Како без попуст? Сетек се пермаментно во попуст мод, еден "попуст" завршува друг почнува.
Хронолошки од март:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,686
Мислења
855,705
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно