1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Т-Home оптика

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од FATAL ERROR !, 15 Април 2013.

 1. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Дали памтиш со кого разговараше?
   
 2. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Не, за жал. Знам дека беше маж. Името не го запамтив.
   
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Срамота што ти кажал...
   
 4. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,988
  21 Јануари 2009
  Ја еден ден пред тука на форумов да објават за зголемените лимити, сличен одговор добив.
  Прашав „дали ќе продолжи 2тб и после коронава“ одговор
  „уффффф тешко прашање, бла бла бла, најверојатно не“
  така да зимај со резерва што ти кажуваат таму од техничка.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Нормално, бидејќи не се знаеше, не може да ти даде конкретен одговор.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кога ќе помине вонредната состојба се` се враќа по старо.
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,582
  27 Март 2014
  Што испаѓа работава, дај зафркнете се со договор 24 месеци, ке ви дадеме 2тб, за потоа магично "пост коронски" ке ве вратиме на 1тб без да ве известиме.. Каква педерска и подла игра од Телеком. Дно !!

  п.с: Зошто тогаш навеле 2тб дека е за новиве пакети? или и тоа е само привремено?
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,633
  7,699
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Најверојатно не се информирани мако што треба.

  Новите договори имаат 5 односно 10ТБ (L односно XL), дилемата е дали ние со истечени ќе ги задржиме е 2/5 или не.

  Незнае ни мојот агент. Сепак и условот да добиеш 100/100 со 5тб трансфер за 1100 ден. да биде нов договор мене ми одговара. После истекот нема да смеат да намалат.
   
  На Oktar и Weeaboo им се допаѓа ова.
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Колку си пишува на нет - 5ТБ на пр. толку ќе остане и после истек на договорот ако сега склучиш договор, прашав денес.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,582
  27 Март 2014
  Аха значи само за старите корисници нема покачување.
   
 11. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Човеков од техничка делуваше ептен сериозен. Го прашав и за тоа, во апликацијата ми пишува 2ТБ. Не рече, ќе се корегира тоа, сите пакети ќе се вратат на 1ТБ. Не знам на кого да верувам богами. Иако ми е истечен договорот, ќе почекам уште за нов. Нека тера вака. А гледам после корекцијата во апликацијата се врати брзината 14/1, со 2ТБ.
   
 12. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Има - за Магента и уште едни, ама нема за 3 Макс. Така денес ми кажа агентка на 122.
   
 13. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,988
  21 Јануари 2009
  Без разлика. Нека не те лаже тоа. Има многу луѓе што делуваат сериозно и се цврсто убедени во своите делумни знаења и непроверени информации.
  Нема теорија особено затоа што новите договори се со зголемени ТБ.
  Ваљда нема да испаднат до толку петарди и само за ЕПТЕН НОВИ ДОГОВОРИ СЕГА СКЛУЧЕНИ да важат зголеменине лимити.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,582
  27 Март 2014
  Епа јас сум Магента1 и за мене ете нема покачување.
   
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Од кога си на магента?

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 16. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,988
  21 Јануари 2009
  Од 2016 и не продужил договор пошо „Телеком се лопови, да бе ќе им плаќам 200 денари плус“ итн.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,582
  27 Март 2014
  2016
   
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Епа нема. Од 2019 навака за тие со активни договори.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 19. Bamboozled

  Bamboozled
  Intern

  3
  0
  6 Јуни 2020
  Машко
  Охриѓани, кој имаат најстабилен и низок пинг, а и не толку луда цена телеком, телекабел или инфел и предлог за пакет ако може? Ви благодарам.
   
 20. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  179
  122
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  За најстабилен низок пинг гледај минимум VDSL од Телеком или оптички од Телекабел релативно со цена. Инфел не се воопшто стабилни, иако нудат оптички со низок пинг за пристојна цена, доаѓа малку ветарче и интернетот нигде го нема.
   
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Абе каков е тој оптички ветре шо му сметат. Зар оптика по бандери носат?

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 22. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  179
  122
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Од бандери со ресивер, како што ми кажуваја блиски, јас не сум користел Инфел.
   
 23. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Нема такво нешто како оптика од бандера. Можеби имаат оптика до некој централен хаб "до бандерата" и после коаксијалец до дома. Нормално со Дабл Нат и несаглам конекција.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 24. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  За лимитот е пријавено, требаше автоматски да оди тој процес, но не фун баш добро.
   
  На xxxMoRLoGxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 25. pathfinder

  pathfinder
  Gaining Experience

  52
  85
  1 Февруари 2017
  Во Битола од Телеком преку бандери донесоја до кај мојте во улица, 100 метри негде, па од бандера до куќата. Конекцијата е супер 100/100 стабилна, еве веќе поќе од пола година.
  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...