1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Т-Home оптика

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од FATAL ERROR !, 15 Април 2013.

 1. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  274
  178
  25 Февруари 2017
  Машко
  Исто и кај мене. Тие што имаа склучен со 50/50 им ја зголемија само на 60/60. За 100/100 мора нов договор.
   
  На Ragnar и ARMac им се допаѓа ова.
 2. julll

  julll
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  И има нешто официјално?
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,624
  7,693
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  upload_2020-6-2_20-31-24.png

  Официјално е. Кога ќе потрошиш не е 10гб за 199ден, него 100гб (фала богу), идеално би било да успорат на 2/2 ама не им се исплати.
   
  Avid, Oktar и на julll им се допаѓа ова.
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Ова со 100гб е веќе скоро 2 месеци променето, реално беше криминал претходно 10 гб 200 денари..
  Сега следно уште да се зголеми мобилниот интернет ама тоа потешко ќе оди.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,628
  6,979
  21 Јануари 2009
  Дај некоја статистика колку хаусхолдс колку месеци имаат платено за тие 10гб за 200 денари...
  Пре ќе цркнев за интернет отколку некогаш да ги платев тие.
  Додуша мислам дека само еднаш неколку саати пред да заврши 31 снемав, така да немав некои шанси да го докажам ова горе.
   
  Последна промена: 2 Јуни 2020
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Ретко кој докупува 10гб, обично се с пакети кога беа со 50 гб па 10 му изгледа мн и сеа го кренаа с и мораше да се покачи и овој нет.
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,624
  7,693
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не сум приметил затоа што и да ми снемало нет ставам сим картица во лаптоп и така протерувам. Не би им дал ни јас никогаш 200 ден. за 10 гига. Криминал беше тоа. А и ова не го оправдувам, неограничен интернет сега секаква смисла изгуби, освен што? - демек не е цензуриран? Бог да чува.

  За жал поврзана ми е стабилноста на нетот со работа, па неможам да експериментирам со другиве оператори иначе одавна адиос ќе им кажев. Во тој поглед е телеком бескомпромисен. Во секој друг знаеме.
   
  На marv и Avid им се допаѓа ова.
 8. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Стабилен е да, но сум бил на сите опрератори до сеа и сум немал поголем проблем со ниеден од нив.
   
 9. CeeTour

  CeeTour
  Gaining Experience

  104
  108
  18 Септември 2014
  Машко
  Денес се јавив за обновување на договор само интернет и телевизија. Имаат некои попусти, ако на некој му е од корист. Исто прашав за зголемениот лимит, дечкото кажа дека е зголемен поради тоа што имало доста поплаки и да се намали делење на нет ( доколку сеуште тоа некој го праи).
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  274
  178
  25 Февруари 2017
  Машко
  Хммм доколку може инфо подетално пп? За 2 дена ми истекува :) Знам дека го кинат попустот после 2 години.

  Благодарам однапред.
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  838
  12 Април 2013
  Машко
  @Oktar ние ке пуштаме топла вода или ке си останеме на ладна? :D
   
 12. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,393
  23 oктомври 2012
  Машко
  Топла вода е за пи*ки! Правите мажи користат ладна вода! Дури и за кафе, ја земам ладна вода и ја процедувам со голи раце низ патронот!!! :D

  Инаку малку ми е нејасна изјавата погоре, го зголемиеле лимитот за да нема делење на интернет... па баш со 5 ТБ лимит може да го делиме 3ца комотно и ако ни снема за 200 денари уште 100 гига ке си стајме.
   
  TheMarshal, DrMTR и на 1s3ct0wN им се допаѓа ова.
 13. CeeTour

  CeeTour
  Gaining Experience

  104
  108
  18 Септември 2014
  Машко
  Јави се на агент, и кажи им дека сакаш да обновиш договор. На пример моментално на сајтот Интернет Л пакет плус Макс ТВ М, кошта 1789 денари. Мене ми кажаа цена од 1500 денари месечно ( за 24 месеци договор), каде што во првите 3 месеци има плус уште некој попуст и ќе плаќаш 1089 денари.
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  На каков агент, на 122 ли? Така ли нудат попуст одма?
   
 15. CeeTour

  CeeTour
  Gaining Experience

  104
  108
  18 Септември 2014
  Машко
  Ја имав бројче од агент, од претходно што имам бркано работа. Претпоставувам дека и на тој број ако побараш продажен агент, ќе ти ја понуди истата. Нема привилегии, имаат мањак продажба ради ситуацијава.
   
 16. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,624
  7,693
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас на истечен договор плаќам 1700 точно со Internet L + TV M Gold без HBO, со Арена 1-4 во ХД и СК 1.

  Јас имам агент пошто имам и башка деловна конекција + канцеларија и ми напињаше Магента и сл. што за мене е бескорисно пошто веќе имам службен моб. па ме напињаше уште повеќе со поволностите од Магента и уредите што би ги добил бла бла за на крај кога виде дека несакам да мењам пакет ми понуди 10% попуст со цена од 1799 ден. за истиот пакет (!?)

  И сега викам каде е финтава? Поефтино го плаќам пакетот без договор, него со договор. И незнаеше што да каже и испадна дека разликата ќе е од 60/60 ќе ми се качи на 100/100 трансферот и ќе плаќам 100 денари повеќе и ќе сум врзан на 2 год.

  Нема логика. Немаат добар бизнис модел. Цените им се поскапени околу 20% со покачување на брзината и дата капот, па сега по автоматизам неможат да ги убедат тие со мојот пакет да потпишат. Како убедување бр.1 стоеше ова - директен копи/пејст од кореспонденција со агентот

  Истиот и поголем попуст на вакви уреди го добиваме со одење до анхоч/сет/нептун....
   
  На TheMarshal и Oktar им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ама попуст има на "уреди" а не на интермец.
   
 18. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Телеком со пе*ерска финта. Она што вчера беше 2ТБ, денес се врати на 1ТБ.
  Магента1

  Лопови!!!
   

  Прикачени датотеки:

 19. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
 20. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Магента 2016 си, денес заврши тој пакет #останидома со дупло нет и канали бесплатни, мигрирај во магента 2019 ќе имап 2 терабајти.
   
 21. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,513
  6,579
  27 Март 2014
  Веднаш, нема што.. Преваранти.
   
 22. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  559
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Јас сум Магента 2019 и кај мене си се врати на старо исто како и кај него.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 23. wikkumane

  wikkumane
  Intern

  10
  0
  2 Јуни 2018
  Машко
  Драчево? Оптика?

  5 години ги молам за оптика, ова кога го видов стварно ме израдува.

  [​IMG]

  Моето секојдневно мучење..
   
 24. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Magenta 2019 септрмври, си стои на 2тера.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 25. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  559
  377
  22 Март 2016
  Машко
  Ј.би га Јуни 2019 :(

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...