1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Loaded_Dice
Последна активност:
30 Јуни 2020
Зачленет:
22 Мај 2010
Мислења:
110
Допаѓања:
104
Поени од трофеи:
260
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
Програмер

Сподели

Loaded_Dice

Gaining Experience, Машко, од Скопје

“Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.” ― Bill Gates 21 ноември 2017

Loaded_Dice последен пат беше виден (како):
30 Јуни 2020
  1. Loaded_Dice
   Loaded_Dice
   “Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.” ― Bill Gates
  2. Loaded_Dice
   Loaded_Dice
   “Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.” ― Bill Gates
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Програмер
  Processor & Cooler:
  Intel i5-8600k @5.0Ghz, Cooler Master Hyper 212 Evo
  Storage:
  Samsung 970 Evo Plus 250GB, Samsung 850 250GB, Samsung 830 128GB
  PSU:
  Gembird 500W Bronze
  RAM:
  16GB DDR4 2666Mhz
  VGA:
  Aorus NVIDIA GTX1060 6GB 9Gbps
  Case:
  SAMA GameStorm Time 2
  Mouse:
  A4 Bloody V7
  Audio:
  Realtek 1120
  Monitor:
  Dell 2412m
  Keyboard:
  Microsoft Reclusa
  Motherboard:
  Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
  OS:
  Windows 10 64-bit
  Прекар:
  Loaded_Dice
  Професија:
  Електро Инженер
  Омилен цитат:
  “Measuring programming progress by lines of code is like measuring aircraft building progress by weight.”

  ― Bill Gates
  Програмски јазици:
  C#, TypeScript, JavaScript, SQL
  Омилен спорт:
  Mountain Biking
  Интереси:
  Авијација, Компјутери

  Потпис

  Intel i5-8600k @5.0Ghz, 16GB DDR4 2666Mhz, Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming, Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB Gaming G1, Samsung 970 Evo Plus 250GB SSD