1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  S10 нов има за тие пари.
   
 2. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  576
  970
  16 Јануари 2016
  Машко
  33к у ледиком ти е нов, па сеа ти види..
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  281
  303
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Која би била плафон цена за купување на половна 9ка?
   
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  576
  970
  16 Јануари 2016
  Машко
  Стварно не знам, 450еур можеби?
   
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,714
  5 Декември 2009
  Машко
  410/420 еура. Од Мобеликс има S10 половен, како нов, со 6 месеци гаранција, 490 еура.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  629
  257
  9 Август 2018
  Машко
  Верувале или не, другарче експонат S8 зема од Ледиком, обичниот S8 (не плус варијанта), за околу 14,000.
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,051
  1,068
  2 Март 2011
  Машко
  33800 нов
  Samsung Note 9 | Mobelix Premium Mobilara
   
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Што се дешава со S10, зошто ги качија цените 2000 и кусур денари по мобилариве у рок од две недели? 34500 беше, сега е 36500.

  Толку е баран, па да искористат?
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Другар пред два месеца зема исто од Ледиком S8 за 15.000 и после два месеци користење се појави како испечатена слика на екранот од Контакти која се приметува само на бела позадина.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Ништо необично. Секој трет Самсунг пати од burn-in.
   
  vlavot, StalkeR, Martin Arsov и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  629
  257
  9 Август 2018
  Машко
  Епа да, тоа е ваљда од Burn - In проблеми, пошто пред тоа бил користен.
  Али изгледа мојот другар имал среќа и добил асален телефон (без проблеми).

  Иначе, за сите на форумот овде, никад не сум бил translate troll, нит ќе бидам. Едноставно има некои зборови кои што можам само на Англиски да ги кажам, а на Македонски немаат смисла, и обратно.
  Еве на пример, зборот Chin, у превод на нашки му доаѓа рамка, за телефони ако збориме.
  Google Translate, го преведува како Чин, што има друго значење. Затоа за да не умешувам ствари, едноставно пишувам Chin, на Англиски.Некои поими немаат смисла да се изговорат на Македонски, и обратно.
   
  Последна промена: 4 Септември 2019
  На Martin Arsov му/ѝ се допаѓа ова.
 12. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  411
  325
  11 Декември 2009
  "Chin" значи "брада", има совршена смисла
   
  На vlavot и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 13. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  Конечно, August security update for US Unlocked Note 9, нормално со закаснување наспроти оние уреди кои се на оператори кои обично ги добиваат побрзо.

  Има доста интересен changelog, ќе треба да се прочепкаат детали.
  Превид од моја страна, за мене ова значи само security update и ништо повеќе.
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 4 Септември 2019
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,051
  1,068
  2 Март 2011
  Машко
  Во боречки спортови преносно значи и отпорност од нокаути
   
 15. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  780
  854
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Еве дајте понуда некој ако сака за супер сочуван Ноте9, единствени грепки на стаклото напред најдоле на ивицата кај што нефаќал скрин протекторот, неприметни дека се на агол, должината им е пола милиметар, можда помалце.
  Плава боја, батери хелт 95%. Нула бурн ин и дефинитивно нема да појави во скоро време гарантирам.
  Продажбата би била секако за да се земе Ноте10.
  Ако не ќе си чекам уште една година да истече договорот со телеком и таман Ноте11. Овој телефон селл плус субвенции = Ноте11.
   
 16. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,436
  3,159
  24 Септември 2012
  18000 денари.

  EDIT: Ако е црн. За бел понудата е 15000 денари.
   
  Последна промена: 5 Септември 2019
 17. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  :D:D:D:D:D

  Некогаш помислувам дека @mdeni пишува на форумов од некоја алтернативна димензија за мобилни уреди.
   
  GGTT1, Скоти, The Geek Boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  По шо гарантираш дека нема да има burn in? Ти го праеше екранот?
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,989
  26,693
  4 Септември 2008
  Дај статистика да видиме.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,989
  26,693
  4 Септември 2008
  23-24

  Едит, хејтери на апарати #2,

   
  Последна промена: 5 Септември 2019
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Зборам чисто од моето опкружување. Работам во институција каде што поголемиот број на вработени се "брендирани" (Samsung/Apple). И многу често гледам burn in на Самсунзиве. Најчесто тоа е од менито или позадината, затоа што ги користат како што ќе им ги дадат...
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,989
  26,693
  4 Септември 2008
  Ова ти е исто како да кажеш дека начекуваш коли со заебан акумулатор, не е до брендот до самиот амолед е, плус претпоставувам дека во фирмите претежно имаат а класи и слично, не тазе серии од хај енд сегмент.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,989
  26,693
  4 Септември 2008
  Импресивно колку е подобра сликата од S9 погоре, ставај gcam жити мене, и направи ре-тест на сликата со зградата со најт мод, ист агол, исто време (колку можеш) :)

  Eве ги една под друга за референца,

  mi81.jpg
  S91.jpg
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Лани кога барав Ноте 8 за овие цени се смешно ви беше и кажувавте како под 30к не може Ноте 8 да се купи истиот овој период лани.
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,989
  26,693
  4 Септември 2008
  Во времето на Note 8, не постоеше S10.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...