1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,598
  1,222
  2 Јануари 2012
  Постоеше С9+ кој беше иста цена нов.
   
 2. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  КАКО ЗНАЕШЕ ДЕКА СУМ ЈАС??? .... Тоа е, СЕЛФ МЕЈД
  Па другар Самсунг е ова, не е крш, со години сум на амолед, С3ката уште ми работи и нема бурнин ден денес се користи секојдневно со втор сим. Ноте4 3 години пред да го скршам екранот немаше бурн ин, С7 сеуште во фамилија 3та или 4та год сеуште нема бурн ин.
  Затоа комотно гарантирам.

  @mdeni Премногу се досадни црните телефони, плав е. А инаку најди ми ти бел Ноте9 јас ќе доплатам уште 50 еур одма да го земам. Најголема мана ми беше што нема бел, тек после месеци извадија во други држави. И фала на понуда, ама прениска ми е и за да размислам.
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,872
  4,061
  1 Септември 2011
  Машко
  Пси завчера ми текна,да проверам истово,и се чудев како е можно ми 8,да извади подобра ноќна фотографија од с9,исти мод и двата.

  Еве ти со gcam Nigh мод,иста позиција :D
  IMG_20190905_223155.jpg

  Ова е исто со gcam,али сликано на ауто
  IMG_20190905_223223.jpg
   
  Скоти, StalkeR и на psyside им се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,283
  929
  1 Јуни 2016
  Некој да знае зошто не ми дава јулски апдејт на а7 2018?
  Од Анхоч е земен, претходните стигаа редовно. Го апдејтирав во Бугарија и фана вака да праи мајке му .. мада мислам дека нема врска тоа.
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Не би знаел не сум имал такво искуство.
   
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  Не е излезен уште за регионот за кој е наменет телефонот.
  Уште нема излезено јулскиот за европските земји.

  A7-2018.PNG


  Види си на кутијата има ознака на крајот пример A750FDSSEE или слично, може ќе најдеме кој регион е, или во софтверот види точно за да си знаеш која земја е.
   
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,283
  929
  1 Јуни 2016
  Беше SEE/SEE, SEE/XEH.
  Од коа го апдејтирав во Бугарија е
  SEE/SEE, BGL/XEH.

  Според samfrew, излезен е уште од јули.
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  SEE е South East Europe, југо-источна европа, така да кога ќе излезе тој софтвер ќе стигне и кај тебе.
   
 9. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,283
  929
  1 Јуни 2016
  Оф бре, јас пак цело време овој фирмвер го гледам ..
  Океј, фала :D најдов сеа кој да го гледам.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Сега ги гледам сликите на PC, сериозен си дека Mi8 извадил подобра ноќна фотографија?

  Еве ти директна споредба,

  S9

  [​IMG]

  Mi8
  mi8gc.jpg

  Подобра експозиција, динамика, детали, шум.....
   
  Последна промена: 6 Септември 2019
  На Tomislav96 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,872
  4,061
  1 Септември 2011
  Машко
  Мислам дека подобра е на ми 8,или можеби грешам...Бидејќи гледам од телефон,некако искрено не ми е wow сликата од S9 навечер,некако како да не вади толку добро навечер.

  Испратено од MI 8 преку IT.mk форум апликација
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Yep, грешиш, нели гледаш дека е матна.....
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Во ред, ако не велам не. Ама еве пиши ми по ПП колку би бил, да имам како информација? Со оглед на тоа што S10+ е 30000 денари половен, затоа реков околу 20.

  Инаку за белата боја ми беше муабетот за предницата. Многу се поружни бели телефони од напред за мене бидејќи не се слеваат убаво и се изрешетани. Особено за Ноте 9 кој е еден од најпрекрасните телефони на денешницата.

  Имено еве подолу пример за колку е грозен бел самсунг од напред, напсрема црн. (мислам дека после С8 нема вакви утки, ама сепак мора човек да се заштити од оваа бела грозота)
  [​IMG]
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  Кога ви требало да има позначаен пад на цената на Ноте 10 и која би била?

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 15. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  653
  8 Август 2017
  Машко
  Крајот на годината, кога ќе се спрема С11, мое мислење е околу 650€ за плусот во мобилара.
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  148
  65
  14 Јуни 2014
  Машко
  Телефонот само што е искочен ќе си држи цена неколку месеци,можда позначајна промена од 2020.
   
  На Origin_123 и cipiripi им се допаѓа ова.
 17. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  @mdeni Нема бел самсунг од напред долго време, сите бои од напред се црни, барем сум сигурен за ноте9

  И ноте9 е подобар уред од с10 според мене.
  Го ставаш било каде, отвараш шатер и сликаш со пенкалцето. Прајслес
  @psyside Ти треба ова да го истестираш...

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,598
  1,222
  2 Јануари 2012
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Ако некој го интересира, идентичен зум.

  Mi9 GCAM - Night mode HDR enhanced

  mi9gcam.jpg

  S10 Plus, night mode - 0.4 eкспозиција,

  S10 plus night mode.jpg
   
 20. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  @psyside Катастрофа ова Ми9 цела кола како детал пропуштил.... :O :p
   
  На draganamon, drifter, The Geek Boy и уште 11 други им се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,184
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Full phone specifications

  Xiaоmi note 8 Pro не мисли така.
   
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,552
  27 Март 2014
  The Geek Boy, Скоти и на Martin Arsov им се допаѓа ова.
 23. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,184
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ке видиме во пракса наскоро.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Не е ист ден, да. Ова е најдобро што можев.
   
 25. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  Ако не ти е тешко, да кажеш за квалитетот на вибрациите на Ми9, на ниво на кој моб. се?
  Камерата во споредба со Мате 20 Про и С10 како стои?
  И целосен впечаток за телефонот, батерија и како лега во рака?

  Однапред ти благодарам.
  Твоето мислење многу ќе ми значи, дали дс то земам ми9.

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...