1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,245
  534
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Офтопик:
  Колку телефони користиш?
  Oнтопик:
  Уникатна е сликата, друг телефон неможе да извади таква слика. Хуавеи и Гугл телефони имаат посебен алгоритам во најт мод за сијалици.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Моментално 4 телефони користам,хахах се шалам,еден телефон е секогаш :),само што имам пријател кој има мобилара,и можам да зимам на тестови што сакам :D,и да користам одреден период секако,без да бидат оштетени :D
   
 3. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  181
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Кој ти е тој добар пријател за и ние да земеме телефони на користење? :rolleyes::D
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Не е битно,кој е што е,ке си купите вие,мора некој и да заработи паричиња :)

  Па доста е 5 год и ја,купи продај 100000 телефони,редно беше ваков потег,земи си користи 7-10 дена,врати па земи друг :)
   
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,152
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Како не ти мака цело време инсталирање програми, бекапи и сѐ пропратно, јака ти душа.
   
  Скоти, olikomerc и на senait007 им се допаѓа ова.
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,628
  1,238
  2 Јануари 2012
  Ноте 9 дава звук преку УСБ?
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
  @The Geek Boy
  Камерата е доста лоша, дури и денските слики се лоши. Очекував врвна камера искрено. Софтверот делува баговит за почеток.
   
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,046
  5 Декември 2009
  Машко
  ^
  Од А50 очекуваш врвна камера....?
   
  Скоти, olikomerc и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
  Да.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Night mode со дроп на експозиција прави чуда.
   
 11. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,046
  5 Декември 2009
  Машко
  Не знам како би очекувал врвна камера од мид рејнџ телефон... Башка тоа, го имам чепкано телефонот на другар мој, добро се понаша при мултитаскинг и слично. Камерата ја немам нешто посебно тестирано, но за тој ценовен ранг е пристојна.

  Псај, ке пробам баш со најт модот. Кога го чепкав, сеуште немаа пуштено апдејт за него.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Не обичен најт, него најт со дроп на експозиција, треба вежбање.
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
 14. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  181
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Alfa Mobil? :rolleyes:
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки само опуштете се,и ве молам не ме прашувајте,кој се и што се,едноставно е небитно,во никој случај нема да кажам,бараа анонимност од мене,и ке ја добијат.Фала ви на разбирањето :)
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
  За мене тоа е преголемо замарање и губење време. Пари да ми даваат не би го правел тоа денес.
   
  На senait007 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Кое не би го правел?не те разбрав извини.
   
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
  Да менувам нов телефон на 10 дена од мобилара бесплатно. Треба да ме плаќаат да го правам тоа, тоа е работа.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Ти не би го правел,мене ме исполнува тоа,затоа и сме различни ние луѓето.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,245
  534
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Го проба П30про?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Сеуште не,го нема на залиха,ако улета ке го пробам.
   
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,193
  1,190
  2 Март 2011
  Машко
 24. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  142
  86
  17 oктомври 2016
  Машко
  Најверојатно мојот нов телефон, ако е до 200е како што пишува мислам дека ќе е најдобар телефон до 200е.
   
  The Geek Boy, olikomerc, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Дечки добив понуда од другар за Galaxy Note 9 пошто ќе мењава он тел ќе зимал ноте 10-ка. Ми го дава за 36.000 денари, нема гаранција, телефонот е стакло зачуван пошто го знам што пицајзла е. Што пари одат половни нотиња 9ки отприлика знае некој?
   

Сподели

Вчитување...