• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
404
323
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Имам стар самсунг с8+ кој не беше користен последниве неколку месеци сега го стаив на полнач но многу бавно се пуни.
Што е поверојатна причина за бавново полнење тоа што одамна го немам користено па затоа бавно се полни или батеријата е дефектна?
Не знам дали е моментален проблем или батеријата е деградирана по што стоела празна долг период.
Ако не детектира брзо полнење со оригиналниот полнач тогаш е или конектор или усб кабел, многу поверојатно првото.
 

lggit

Intern
9 март 2021
30
5
Ако не детектира брзо полнење со оригиналниот полнач тогаш е или конектор или усб кабел, многу поверојатно првото.
Детектира брзо пунење сега е ок се пуни брзо,мислам дека што беше оставен со празна батерија неколку месеци и му требаше време валда да се калибрира батеријата.
 

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
156
83
Ми треба некој цврст телефон со голема батерија, ги разгледував овие Oukitel телефони, конкретно моделот Oukitel Wp5 Pro има 8000 mAh батерија. Има ли некој искуство со овие телефони ?
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.303
12.862
youtu.be
Пааааа што знам, не би баш верувал дека имат реални 8000 или 10,000 mAh, барај рецензии околу батеријата на тие модели.
 
20 јули 2021
12
3
Дај кажете решение, мислење што е паметно да се прави дали да се продаде во оваа состојба или пак да се среди нешто иако нема што да се среди пак (и која цена реално би одг)
 

Атачменти

 • 20210809_174910.jpg
  20210809_174910.jpg
  2 MB · Прегледи: 105
 • Хаха
Реакции: Avid

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1.573
745
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
253
129
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Дај кажете решение, мислење што е паметно да се прави дали да се продаде во оваа состојба или пак да се среди нешто иако нема што да се среди пак (и која цена реално би одг)
Што модел е поточно ?
Екран ќе најдеме во мк.
100/100 можеш и да го продадеш.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.124
855
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.037
29.859
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
719
829
Скопје
Колку се движат цените за тргање на iCloud Activation Lock на Iphone 6 и која мобилара од Скопје ја препорачувате?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.037
29.859
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
176
155
Куманово
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.037
29.859
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Nord2 го имаш во Mobelix One Plus Nord 2 12GB RAM/256GB

Испратено од SM-G973F преку IT.mk форум апликација

Garbage.

 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
102
66
Од вчера не можам да праќам СМС пораки од самсунг галакси С20 на провајдер телеком. Видов дека немам број во message center и кога пробувам да го внесам дифолтниот, ја добивам грешкава - unable to save center address
Немам никаква забрана на бројот, од контакт центар ми рекоа да внесам број за отстранување на забрани но и тоа ми враќа ја грешката: "Call barring. Connection problem or invalid MMI code" и после network reset од телеком ми рекоа дека СИМ картицата ми е стара и да ја заменам. Некој со слично искуство?
 

Атачменти

 • мц1.jpg
  мц1.jpg
  67,1 KB · Прегледи: 46
 • мц2.jpg
  мц2.jpg
  48,8 KB · Прегледи: 46

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
102
66
Од вчера не можам да праќам СМС пораки од самсунг галакси С20 на провајдер телеком. Видов дека немам број во message center и кога пробувам да го внесам дифолтниот, ја добивам грешкава - unable to save center address
Немам никаква забрана на бројот, од контакт центар ми рекоа да внесам број за отстранување на забрани но и тоа ми враќа ја грешката: "Call barring. Connection problem or invalid MMI code" и после network reset од телеком ми рекоа дека СИМ картицата ми е стара и да ја заменам. Некој со слично искуство?
Само да се надоврзам, проблемот е решен со нова СИМ картица, можеби ова ќе му се најде на некој во иднина :)
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
271
208
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Само да се надоврзам, проблемот е решен со нова СИМ картица, можеби ова ќе му се најде на некој во иднина :)
прашање: новиот сим ти го наплатија или ти го сменаа без пари?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.382
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно