1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  J5 2015 duos
  Батеријата е коска уште од 2018год.
  Купен е во 2018
  држи 4-5дена батерија со нет. вклучен,андроид може p9или 9.0 да му се стави.(има twrp recovery)
   
 2. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  719
  9 Мај 2012
  Машко
  Во тоа време ајфон 6 имаат проблеми со батеријата и многу купувачи со жалби како рекламација додека кај 6с не беше случај


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На NiceNaumoski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  796
  314
  9 Август 2018
  Машко
  Nokia 3310 xd

  Шала на страна,тој така го чепнав,иначе Galaxy J7 2016 користам моментално.
   
 4. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  345
  576
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Mi 8 6/128. Бев малце песимист, пошто претходно го имав Mi 5s кој ради глуп софтвер тим го усраа. Решив да им дадам уште една шанса, и не згрешив, телефонот е гром. 2 дена батерија, камера топ, брз...
   
  На psyside, DonFrozex, VerGer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  199
  104
  7 Март 2015
  Од каде го купи?

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 6. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  345
  576
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Од еден дечко од форумов - @DonFrozex. 3 телефони до сега земав од кај него.
   
  На psyside, DrMTR, DonFrozex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Mi Mix 3 Onyx Black
   

  Прикачени датотеки:

  На Necromancer, psyside, ifobt и уште 10 други им се допаѓа ова.
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Од пред недела дена - OnePlus 6T: Midnight Black (8/128gb)

  [​IMG]
   
  На FLEGMA, psyside, jimmyMK и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  83
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Samsung Note 8 SM-950F, го имам веќе година дена-презадоволен 20171208_131728.jpg
   
  psyside, cyberbaze и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,397
  4 Септември 2008
  Mi 8, 6/128

  Ненормално брз, а со gcam пепел праи.....


  [​IMG]
   
  На SiPy`, The Geek Boy, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,442
  6,550
  27 Март 2014
  Со среќа да го користиш. Само MIUI како ке го свариш и неговите багови..
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,397
  4 Септември 2008
  Miui 10 е далеку од она што беа порано, осетно по stock-ish е, помалце блоат итн.
   
  На [email protected]@[email protected]@N, mdeni, ARMac и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,871
  4,060
  1 Септември 2011
  Машко
  Ооо јако,за убаво да го користиш :)

  Испратено од MHA-L29 преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni и psyside им се допаѓа ова.
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,859
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  така е момче
   
 15. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  @psyside како амоледот во споредба со самсунг?
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,397
  4 Септември 2008
  Mi 8, има доста добар Samsung дисплеј, поготово во константен контраст мод, сепак Samsung дисплеј 10/10, mi 8 = 7-8/10

  Can't beat mi8/mix2s price/performance
   
  Последна промена: 23 Февруари 2019
  olikomerc, DaVoRkNe и на cipiripi им се допаѓа ова.
 17. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Galaxy S10 - 10/10 екран.
  Mi 8 - 8/10 екран.

  Си кажуваат и самите имиња.
   
  На Скоти, Draynor, olikomerc и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Стај ги еден до друг па ќе видиш дали ми 8 е 8ка, ќе искочи 4-5 :D
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,397
  4 Септември 2008
  Споредбата не е vs Samsung него референца според ценовен ранк, како и vs другите брендови кои имаат амолед базирани уреди.

  S10 е 2 класи понапред.
   
  На cipiripi и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,871
  4,060
  1 Септември 2011
  Машко
  Што му фали на екранот Mi 8?
   
  На drifter и mdeni им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,128
  2,562
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако не цепидлачиш, апсолутно ништо и не само што не му фали туку може да се пофали со доста добар екран.
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,462
  6,691
  21 Јануари 2009
  Ништо.
  Како што ништо не му фали на Ryzen 2600.
  Стај го до i9 9900k и тогаш ќе видиш.
   
  Speedster, -={K-O-R-U-N}=- и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 23. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  [​IMG]

  Еве ги еден до друг, подобар изглед и дизајн има рајзенов?!
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,442
  6,550
  27 Март 2014
  dafug? ryzen?
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Од денеска сум среќен корисник на OnePlus 3T, после кратката борба (од две недели) со шитфоун (иПхоне) 6s, конечно си се вратив на андроид... иПхоне уште еднаш, НЕ! :)

  Иначе прв пат користам OnePlus и сега за сега ми делува екстра.

  [​IMG]
   
  На bxxxn, fuzzjaw, DaVoRkNe и уште 10 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...