1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,679
  3,818
  1 Септември 2011
  Машко
  Уште не си ја разбрал верувај,ти незнаеш какви мрднати луѓе има по Iphone,буквално бубрег даваат за само да имаат ајфон,сум запознал многу вакви за жал.
   
  Pane-G, Скоти и на DrMTR им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  9,488
  9,186
  24 Јуни 2009
  Машко
  И други органи дават, не само бубрези. :D
   
  Gaston, Скоти и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  14
  6
  14 Јануари 2009
  SGS7, но за 20тина дена продолжувам договор во Тмобиле. Вреди да се земе ајфон Х сега по таа цена (цена само уред) ?
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,279
  6,393
  27 Март 2014
  Сериозен си ? 73.000 во телеком само уред. Во мобилара 860 евра или 53.000. Има разлика? 20.000 повеќе. Wow. грабеж.
   
  Pane-G, Скоти и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 5. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  479
  333
  22 Март 2016
  Машко
  сигурно има субвенции бидејќи ќе обновува договор,субвенциите се од земаат од сумата ( само уред ) и остатокот си го плаќа одеднаш или на рати 12/24 во сметка.
   
 6. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  14
  6
  14 Јануари 2009
  Точно, не дека имам некои јаки субвенции, ама муабетот ми беше, дали вреди да се зима сега бидејќи искочен е од поодамна.

  Можеби треба да се разгледа опција со С9.
   
 7. Makedonce01

  Makedonce01
  Intern

  5
  4
  4 Март 2010
  Xiaomi Mi A2 го користам од првиот ден кога го донесоа кај нас и сум презадоволен.

  Испратено од Mi A2 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,279
  6,393
  27 Март 2014
  Не верувам дека има 20.000 денари субвенции..

  Дали вреди? Ако си фанбој на ејпл, и си те допаѓа дизајнот земи го. Кога се појави 64ГБ верзијата беше 1100 евра за сега да се стабилизира на 850евра. Дали се исплати. Не баш. Почекај 1-2 месец да ги пуштат во оптек новите модели, па очекувано цената на овој ке падне за 820/830еу. Тогаш земи го.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  14
  6
  14 Јануари 2009
  Зашо да не ти се верува дека толку имам субвенции?

  Не сум фанбој на епл, никогаш немам користено ајфон, па нешто ми се врти низ глава да пробам...
   
 10. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  479
  333
  22 Март 2016
  Машко
  пробај,ако не ти се допаѓа секогаш можеш да го продадеш.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,327
  1,049
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не вреди Х сега кога излегуваат новите модели.
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,279
  6,393
  27 Март 2014
  Зошто не вреди ? Што имаат повеќе новите модели од X-от ? Повисока цена?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,327
  1,049
  2 Јануари 2012
  Машко
  Xs е 999 исто како и X.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  321
  453
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  И јас не би го земал Х-от сега само заради фактот што престанаа со производство на истиот. Ипак излезе 2ра верзија и претпоставувам има некој хардверски подобрувања кој не се на лист хартија.
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,679
  3,818
  1 Септември 2011
  Машко
  Немаат иста цена овие два модели,х е паднат со цена,таа цена беше кога излезе 1000 евра,сега е 880 евра нов :)
   
 16. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,327
  1,049
  2 Јануари 2012
  Машко
  Мислев се збори за од оператор, како и да не би го земал стариот модел со само 120 евра разлика.
   
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,279
  6,393
  27 Март 2014
  Не ги гледај цените во Америка. Кај нас кога ке стигне има да биде плафон.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,186
  618
  9 Мај 2012
  Машко
  Повеќе ќе ти се исплати со ајфон 8 Plus одколку Х
  А ако ти е прв пат сакаш пробаш ајфон прашај дали има функции како кај андроид пошо на крај ќе се разочараш што нема таква опција

  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  14
  6
  14 Јануари 2009
  Ќе разгледам што ќе понудат, мада до 10ти октомври тешко дека ќе се смени нешто. Ти благодарам на советот.
   
 20. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,186
  618
  9 Мај 2012
  Машко
  Само знај велам ајфон 8 Плус ,а не обичен ајфон 8 тука има голема разлика иако 8Плус е малку големко од 8 ама ќе се навикнеш


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 21. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  238
  209
  7 Јули 2013
  Машко
 22. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
 23. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,439
  2,195
  4 Јули 2013
  Од денес Xiaomi Redmi 5 Plus

  41PCRx3EpfL.jpg
   
  На Krkac, goce03, xCorbe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. DJovan0v

  DJovan0v
  Intern

  6
  12
  20 Август 2018
  Машко
  од вчера OnePlus 6
   

  Прикачени датотеки:

  На bxxxn, hebocig, Wateva! и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. Venom46

  Venom46
  Intern

  43
  12
  12 Јуни 2018
  Машко

Сподели

Вчитување...