1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. DJovan0v

  DJovan0v
  Intern

  6
  12
  20 Август 2018
  Машко
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,860
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Од вчера, iphone 6s plus 64gb голд. Да сменам малку и во најдобар случај да си го намалам хејтот и тролањето према ајфоните :)
   
  Pane-G, olikomerc и на krema им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,703
  10,273
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да видеш и ти што тоа значи преродба. :)
   
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  721
  9 Мај 2012
  Машко
  Па јас го користам истото и задоволен сум , само ме нервира што ќе мора да приклучиш со ајтјунс за банални верификација и немој да го вклучиш Two-Factor verification тоа мака се мачам како да исклучам и никако


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 5. Sdmkf

  Sdmkf
  Intern

  6
  1
  18 oктомври 2018
  Машко
 6. FFilip

  FFilip
  Intern

  7
  1
  1 Февруари 2018
  Машко
 7. krema

  krema
  Professor

  10,703
  10,273
  24 Јуни 2009
  Машко
  Убаво :)
  Овој е со термална камера, така?
  btw од каде го набави?
   
 8. enterprise

  enterprise
  Gaining Experience

  53
  55
  25 Септември 2013
  Машко
  Samsung Galaxy S8 64 GB (SM-G950FD)
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. FFilip

  FFilip
  Intern

  7
  1
  1 Февруари 2018
  Машко
  Да,и отпорен на вода до 5 метри ;)
  Го користам околу 3 години мислам......го порачав преку Телеком
   
 10. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,163
  3,519
  7 ноември 2014
  Машко
  [​IMG]

  iPhone Xs Max ја продолжува традицијата на 8+ години со Apple телефони. Цената е превисока дефинитивно, но од друга страна телефонов зрачи премиум и луксуз на друго ниво. Како и секој iPhone уред, колку повеќе го користите, толку подобро ви легнува со сите новитети и гестови (претходно имав 7 плус)...

  Единствена негативност засега е viewfinder-от на камерата сецка 80% од времето, веројатно заради преголемото процесирање на сликата...да купиш телефон од 1200 евра и да ти сецка камерата за мене е недозволиво, за истото го критикував и Galaxy Note 9.
   
  draganamon, Pane-G и на ivan88 им се допаѓа ова.
 11. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Што мислиш кога ќе кажеш viewfinder? Контролите/опциите во Camera app-от?
   
 12. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,163
  3,519
  7 ноември 2014
  Машко
  [​IMG]
   
 13. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Иста брзина ми има како X-от, не сум приметил разлика воопшто, прилично брзо е.
   
 14. biroto

  biroto
  Intern

  26
  23
  1 Февруари 2016
  Машко
  А7 2018
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
 16. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  721
  9 Мај 2012
  Машко
  iPhone 6s Plus (64)


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  iPhone 5s
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,885
  4,128
  1 Септември 2011
  Машко
  goran_oh, olikomerc и на SiPy` им се допаѓа ова.
 19. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  84
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Некој што користи iPhone 6s да го опише и дали има проблеми со батеријата?
   
 20. PeGi998

  PeGi998
  Gaining Experience

  78
  116
  3 oктомври 2018
  Машко
  Xiaomi MI8
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  721
  9 Мај 2012
  Машко
  Ајфон 6 имаа проблем со батеријата и да се смени друга батерија ,а не па ајфон 6s такви немаат проблем


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 22. Stru4nak

  Stru4nak
  Gaining Experience

  372
  120
  16 Април 2007
  Samsung S9+ закон телефон без мана.
   
 23. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  84
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Не те разбрав целосно...
   
 24. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Користам неколку месеци Ајфон СЕ,и одлично си тера и со новите апдејтови на ИОС 12 итн.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 25. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Xiaomi Mi Mix 2s
  [​IMG]
   
  На DonFrozex, DarthJe5us, goran_oh и уште 8 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...