1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,746
  4 Септември 2008
  Spot on
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  545
  514
  20 ноември 2013
  Машко
  Welcome to the club

  После 2+ години гајле нема

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,019
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  ипхоне 5C 16Gb од неодамна.
  Никад не би мењал за андроид пхоне.
  ипхоне рулез :D

  [​IMG]
   
  boro1, Speedster и на HardCorec им се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,557
  4 ноември 2013
  Машко
  Од сега па натаму, кога ке ти продавам нешто, за тебе цената ке биде X2 :p
   
  На krema и psyside им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,019
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не ни планирам од тебе да зимам андроид пхоне :D
  З`ш не ми го продаде твојот иПхоне, а? :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,557
  4 ноември 2013
  Машко
  Не сакав да заебам на мој човек и да му продадам ѓубре :p :D :D :D
   
  На damil и psyside им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,019
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е заради ова те респектирам, еднаш поштен и засекогаш поштен чоек. :)
  btw Со здравје да си го користеш „Андроидиштево“ :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,557
  4 ноември 2013
  Машко
  Да си ми здрав и жив брате, поубав да си купиш :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,557
  4 ноември 2013
  Машко
  МојТ! :D
   
  На SmartGuru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,288
  701
  9 Мај 2012
  Машко
  иПхоне 8 Плус руулзз


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 12. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,640
  2,488
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ај и јас да се пофалам официјално. Апгрејд од 3Т на 6Т. (8GB/128GB)
  Одличен перформанс на SD845 a батеријата спие. (8-9h SOT)
  Се навлеков на OP Gestures, расчистив со хардверските и on-screen копчиња.
  Андроид Питата со OxygenOS како топинг = одличен UI

  op.png

  Се играм со OnePlus од нивниот старт. (2014) :)
   
  На psyside, bxxxn, Molec и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
  После 2 и кусур години со кинеско-индискиот Xiaomi повторно кај омилените LG
  IMG_20190402_180104.jpg
   
  На drifter, GreenRoot, The Geek Boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Од вчера S10 Prism Green.

  Од S9+ на S10, не би можел да кажам дека има огромна разлика. Помал е (нормално), потенок, полесен, подобро "лежи" и по-премиум делува во рака.
  Софтверот ми изгледа поиспеглан, но претпоставувам пошто на S9ката ја користев бетата уште пред Нова година.
  Треба малце време да се навине местоположбата на фингерпринтот.

  Од 1 ден користење, задоволен сум од уредот.

  Слика за референца:
  [​IMG]
   
  На psyside, The Geek Boy, Скоти и уште 7 други им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,746
  4 Септември 2008
  Честито :)

  Споредба low light со s9 ако го имаш уште во Samsung темата?
   
 16. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Го оставив "старо за ново". Доколку има некој со S9, може да се споредиме.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,311
  6,429
  27 Март 2014
  Кај го остави старо за ново?
   
 18. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Може да споредиме со S8 : ))))))))))))))
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  @DrMTR MobileZone - Штип

  @Balanar - може бе, викендов :D
   
  На DrMTR и Balanar им се допаѓа ова.
 20. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  REDMI NOTE 7 земен од телеком за 9000 денари. [​IMG]

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  На Borsa, The Geek Boy, olikomerc и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  После подолго време се вратив на Redmi Note 3 Pro, SD650, 3/32. Физички измалтретиран од страна на татко ми, но екранот зачуван бидејќи ми дозволи барем заштитно стакло да му ставам на времето. Метална шасија па ни сам не знае колку пати му паднал на разни подлоги (метал=лизгав).

  Единствен проблем на телефонов е што не можам да му најдам маана за да правам апгрејд на нешто подобро(гребаниците не ми сметаат, а потреба од јака камера засега немам). Брз и флуиден како и кога беше купен. Моментално е на МИУИ 10.2.1.
   
  ski, psyside и на kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 22. elenka

  elenka
  Gaining Experience

  29
  50
  21 Август 2017
  Женско
  Година и нешто користам Huawei Mate 10 pro
  Месец и нешто имам Самсунг с10 плус.
  Презадоволна и од двата.
   
  psyside, DonFrozex, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  265
  581
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Од неодмана S10 Prism Green.

  Пред тоа користев S8+, разликата во брзина се осеќа но не е драматично побрз, полесен, помал, а преминот од моно на стерео звучници е лудило. За фингерпринтот не е нешто брз, а знае да згреши чат пат, 90% од времето работи од прв обид. Генерално задоволен.


  [​IMG]
   
  На The Geek Boy, DaVoRkNe, Potop и уште 6 други им се допаѓа ова.
 24. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Го заменив 7edge по скоро 3 год со 10+ пред 3 недели, сега стигнав да се пофалам :) [​IMG]

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На bLaCk AnArChY, Скоти, The Geek Boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,049
  1,349
  17 Јуни 2009
  Машко
  Од Октомври 2017 користам Ноте 8 црна боја. Го користам со Орео и не планирам да го надградам со питата :)
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...