• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
397
669
Мрзен Ораовец
2021 сме, би требало во секоја банка да има валидација за секоја направена трансакција, односно да мора да внесеш код при секое купување што ти стига на мобилен број/емаил или слично. Не би требало да се дозволуваат неафторизирани трансакции.Играта е предобра. Не ги подржуваш на никаков начин освем што треба да користиш нивно DRM. Respawn во последно има направено едни од подобрите SP игри земено оваа и Titanfall 2 така да не знам зошто и да не би ги подржале. Тоа што се под крилото на ЕА јебига. Сепак твое право.
Ма скршен денар не им оставам на ЕА, најглупиот бан на apex го изедов од нив :ROFLMAO:
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.785
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Да не се разбудам некој ден без пари на картица :D :D :D
Стално купувам од Kinguin, и во потпис ми се. Има опција и за плаќање преку PayPal ако ти е шубе со картица. Досега не ме зезнале, имам многу игри за Steam купено од кај нив.
Негативно е што со купување од вакви сајтови не ги поддржуваш ни девелоперите ни издавачите туку сивата економија и продавачи што на којзнае какви начини ги набавуваат клучевите. Ама јбг кога не даваат локализирани цени за наш простор тоа е тоа.
 
6 ноември 2012
1.859
1.900
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Во случај да го немате сајтов, ви ги листа најниските цени за бараниот производ, одиш, си купуваш, instant key стига, сите среќни
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
757
824
Струга
Во случај да го немате сајтов, ви ги листа најниските цени за бараниот производ, одиш, си купуваш, instant key стига, сите среќни
Заправо проверив но најефтиниот е евро и 30 центи, додека на Kinguin денеска е падната на 36 центи.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
Ма скршен денар не им оставам на ЕА, најглупиот бан на apex го изедов од нив :ROFLMAO:

Ме банираа на Battlefield 2042 ради тоа што ја пробав на 3 компјутери. Дома, на работа и на гејминг лаптопот. Кога су фатил мајки шајки на форум, по имејл по телефон.

Too many computers have accessed this account's version of Battlefield 2042

Мораше модератор да ги брише пцовките. Мамето нивно јас купувам игра што сите ја пљукаат, башка ја имам и на Хбокс, башка се укакани до колена па уште и ќе те банираат. Ич више пари да не видат.

Он топик зимајте од кингуин греј маркет е ама со картиците нема проблем. Башка 100% сум сигурен дека ова им оди во зијан повеќе отколку во ќар на ЕА
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.785
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
@ARMac не те одбанираа откако им објасни?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
@ARMac не те одбанираа откако им објасни?

Ме одбанираа. Ама се напнав многу дента. Договорен со 4 другари да играме вечерта. А знаеш колку е тешко на мои години да најдеш 4 (гејминг де) другари, не па да ги договориш за играње :cry:

После 3 дена ги тргнале таквите рестрикции на мојот акаунт за сите игри. По email одговорија. Ама нервира тоа што си купил игра поштено, ќе те прават мајмун за твои пари од многу компјутери била пуштена.
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.637
1.540
Скопје
Ме одбанираа. Ама се напнав многу дента. Договорен со 4 другари да играме вечерта. А знаеш колку е тешко на мои години да најдеш 4 (гејминг де) другари, не па да ги договориш за играње :cry:

После 3 дена ги тргнале таквите рестрикции на мојот акаунт за сите игри. По email одговорија. Ама нервира тоа што си купил игра поштено, ќе те прават мајмун за твои пари од многу компјутери била пуштена.
Првпат слушам за ваква случка. Имам играно Паладинс, Пејдеј2, ЦСГО, Апекс од најмалку 5 компјутери - ништо слично не ми направиле (само Стим бара потврда и шибај)
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.646
11.026
Скопје
Првпат слушам за ваква случка. Имам играно Паладинс, Пејдеј2, ЦСГО, Апекс од најмалку 5 компјутери - ништо слично не ми направиле (само Стим бара потврда и шибај)

не стим, ориџин.
 

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
397
669
Мрзен Ораовец
Ме банираа на Battlefield 2042 ради тоа што ја пробав на 3 компјутери. Дома, на работа и на гејминг лаптопот. Кога су фатил мајки шајки на форум, по имејл по телефон.

Too many computers have accessed this account's version of Battlefield 2042

Мораше модератор да ги брише пцовките. Мамето нивно јас купувам игра што сите ја пљукаат, башка ја имам и на Хбокс, башка се укакани до колена па уште и ќе те банираат. Ич више пари да не видат.

Он топик зимајте од кингуин греј маркет е ама со картиците нема проблем. Башка 100% сум сигурен дека ова им оди во зијан повеќе отколку во ќар на ЕА
Замисли после сета таа мака, конечно се уклучуваш....и играш со нестабилни 30 фрејма :cry:
Мислењето е автоматски споено:

Првпат слушам за ваква случка. Имам играно Паладинс, Пејдеј2, ЦСГО, Апекс од најмалку 5 компјутери - ништо слично не ми направиле (само Стим бара потврда и шибај)
Ориџин маваат мини бан од ден мислам, имав случај со geforce now на времето :ROFLMAO: чекав у queue може цела ден и конечно кога стигнав на ред ориџин ме шитна пошо сум пробал да се логирам од различни компјутери.
 

Ребро

Gaining Experience
18 ноември 2016
58
91
Да не се разбудам некој ден без пари на картица :D :D :D
Отвори си сметка/картичка за онлајн плаќање, ставај си пари на неа и немаш гајле.
А да, кско што пиша @Weeaboo во последно време сите трансакции на НЛБ и Шпаркасе се со код за верификација.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.817
4.314
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
А да, кско што пиша @Weeaboo во последно време сите трансакции на НЛБ и Шпаркасе се со код за верификација.
Само за ЕУ продавници пошто мораат (и оние кои направиле своеволно опт ин за 3ДС).
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
212
231

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.526
6.985
Ме одбанираа. Ама се напнав многу дента. Договорен со 4 другари да играме вечерта. А знаеш колку е тешко на мои години да најдеш 4 (гејминг де) другари, не па да ги договориш за играње :cry:

После 3 дена ги тргнале таквите рестрикции на мојот акаунт за сите игри. По email одговорија. Ама нервира тоа што си купил игра поштено, ќе те прават мајмун за твои пари од многу компјутери била пуштена.

Па и мене да ми кажеш дека си нашол 4 другари за гејминг на наши години ќе те банирам, лажеш сушиш...
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.637
1.540
Скопје


FREE !
 

VaskaIlieva

Gaining Experience
30 април 2020
83
171
Никад не сум играл сони увек сум бил на ПЦ гејмање демек , ама пред 4 5 месеци негде земав сони да ја пробам играва како ке иде . Доста интересна ми беше не ја завршив цела и дека немав играно никад на џоистик потешко се снаогав .Би ја земал за ПЦ само ако е се ок да нема багови ова она.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.785
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Никад не сум играл сони увек сум бил на ПЦ гејмање демек , ама пред 4 5 месеци негде земав сони да ја пробам играва како ке иде . Доста интересна ми беше не ја завршив цела и дека немав играно никад на џоистик потешко се снаогав .Би ја земал за ПЦ само ако е се ок да нема багови ова она.
Играта е предобра, почекај малку да излезат рецензии на Стим околу багови и слично ама ја има и кракната веќе така да можеш да ја пробаш одма.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.219
1.053
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Цел живот сум ПЦ гејмер и земав ПС5 колку за кеф. Изиграв GOW и Last Of us 1/2 и игрите се предобри. Приказните се предобри и вредат за сите пари и потрошено време. Толку добри игри не сум играм на ПЦ и незнам со што би можело да се споредат. По мене само брзи онлајн пуцачки игри се за ПЦ, другиве на ПС.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.918
1.167
GoW на ПЦ (пиратска верзија Фитгирл) ги има ли сите јазици за локализација, ме интересира за Хрватски јазик, ќе се игра со лице кое не знае доволно англиски, па би било добро да се изигра на Хрватски.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1.136
1.794
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
GOW Localization.jpg


Мада овие се однесуваат мислам на аудио локализација.
Хрватски имаше само subtitles во PS4 верзијата. Тоа некој што ја инсталирал веќе да провери.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.918
1.167
Погледнете го атачментот 108860


Мада овие се однесуваат мислам на аудио локализација.
Хрватски имаше само subtitles во PS4 верзијата. Тоа некој што ја инсталирал веќе да провери.
Да ми треба УИ превод и субс само, аудиото ќе си оди на Англиски секако.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно