1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Да не има некој познат притворен

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од hipo, 3 Јули 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
  Моите гледишта на светот?? Те молам појасни ми кои се тие?

  Едит: подобро немој, доволно беше...
   
 2. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  474
  176
  8 Март 2012
  Машко
 3. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,414
  10,189
  23 oктомври 2012
  Машко
  Па ете, за тебе сите што работата "со компјутери" се програмери. Сигурно и овој типот од филмот е програмер, сигурно и некој што работи на конфигурација на firewall-и е програмер, а да не зборам за тие што работат со бази.. ПРОГРАМЕРИ!!!
   
 4. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
  Не! Типот од филмот e дефинитивно хакер :)
   
 5. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко


  Г-дине Андерсон сакате да бидете "етички хакер" или не... одговорот е сликовито прикажан 2:50 иако во целост ја објаснува дебатава почнувајки од 0:55
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  Етиκа во етичκи хаκеρ! Тогаш и Абаκус е пеρсонален κомпјутеρ затоа што служи за пρесметκи. И дигитρон исто!

  Аκо неκој неовластено влегува во било што тогаш е κρиминалец па вие виκајте го и Пепелашκа аκо саκате.
   
  На alumen :) и HardCorec им се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,265
  6,395
  27 Март 2014
  Ајде админи клуч на темава.. плис.. Не ни требаат клипчиња од Youtube со science fiction тематика, за да се разбереме кој е, а кој не хакер.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,017
  3,644
  5 Декември 2009
  Машко
  Ја да сум ко Калчо,ке бидам 'акер и ке ви ја заклучам темава. Па кој од вас ке ја отклучи ке го викаме криминалец....
   
  На Sukhoi, AlexM, RagingDemon и уште 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...