1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
JimmyHoFFa
Последна активност:
11 Јуни 2019
Зачленет:
6 Март 2012
Мислења:
270
Допаѓања:
180
Поени од трофеи:
165

Следачи 3

Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

JimmyHoFFa

Gaining Experience, Машко, од Скопје

NAVIGATOR 6 Март 2012

JimmyHoFFa последен пат беше виден (како):
11 Јуни 2019
  1. JimmyHoFFa
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5 2500K 4.2Ghz & Cooler Master Hyper101
  Storage:
  Samsung SpinPoint F3 1TB
  PSU:
  Cooler Master GX550W
  RAM:
  Kingston HyperX 8GB 1600Mhz
  VGA:
  AMD Radeon 6870 1GB
  Case:
  NZXT M59
  Mouse:
  X7-740K
  Audio:
  Creative Audigy X-Fi Extreme Audio
  Monitor:
  Phillips 37' Full HD
  Keyboard:
  Logitech Internet Navigator
  Motherboard:
  Asus P8Z68-V/GEN3
  OS:
  Windows 8.1 Pro x64
  Омилен спорт:
  Пинг Понг

  Потпис

  Intel Core i5 2500K 4.4Ghz | Asus P8Z68-V/GEN3 | Kingston HyperX 8GB 1600Mhz | CoolerMaster Hyper101 | Samsung SpinPoint F3 1TB | CoolerMaster GX550W | NZXT M59 | Creative Audigy X-Fi Extreme Audio | WriteMaster RW | Kenwood KL-4040D | G-Cube HP | Logitech Internet Navigator | X7-740K | Logitech Wingman Formula GP | Windows 8 Pro 64 |

  It's like a finger pointing a way to the moon... Don't concentrate On the finger, OR you will Miss all that Heavenly Glory.
  Bruce Lee