1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Нема шанси, тогаш е некој друг проблем. Јас сум на US Store со години и никогаш не сум имал проблем нивните апликации да ги превземам.
   
 2. acekorg

  acekorg
  Gaining Experience

  65
  104
  5 oктомври 2010
  Ама апликацијата е достапна и во Македонски и во Бугарски стор. Не гледам зошто би ми забраниле download. Не гледам ни која е логиката да треба да сменам акаунт на Бугарски за да можам да симнувам од App Store. 2-3 дена ако појдеш некаде во странство и мора да одиш у Settings да мењаш локација на акаунт па после да го враќаш назад ?
   
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  52696AAE-40CD-4BCB-80C8-B5AF5EFFA691.png

  Проблемот е во icloud. Не сака да го смени акаунтот во US целосно. Spotify се појавува на сторот, ама детектира дека регионот во icloud е Македонија и го покажува ова на сликата...
   
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Дефинитивно проблемот ти е во iCloud или нешто со VPN. Сега пробав кај мене, ставено US icloud/Store location, без проблем ја симнува Spotify.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  А кога ќе смениш регион, се апдејтира ли и да не се брише?
   
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Не сум сигурен, бидејќи немам менувано региони - pain in the ass е искрено, треба да измислуваш локации со точни телефони, поштенски кодови.

  Единствено знам е дека доколку имаш пари во Wallet/App Store не ти дава да смениш додека не ги потрошиш.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,637
  9,309
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Каква глупост. Ова ли е таа иновација, таа стабилност и корисничко искуство?

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
  На goranzoran и farkizz им се допаѓа ова.
 8. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  352
  259
  25 Август 2016
  Машко
  Малце ти е ироничен потписот со оглед на коментарот.
  #хехенЦе
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  А и Џордан Питерсон е у тешки депресии, зависност од лекови, withdrawal итн.
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,637
  9,309
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  @Avid @Skorp ако си е ако, збунити непријатеља :cool:
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 11. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  465
  384
  9 Јули 2018
  Машко
  4CEC91B4-06FD-4332-B10A-1FF015147FD9.png
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  introducing new memoji
   
  На Маша и farkizz им се допаѓа ова.
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  465
  384
  9 Јули 2018
  Машко
  први импресии ми делува помазно,сафари побрзо ми ги вчитува страниците али нов баг 3D touch bluetooth на Settings прави crash
   
 14. acekorg

  acekorg
  Gaining Experience

  65
  104
  5 oктомври 2010
  Не зезај, кај ќе приметиш побрзо вчитување на страници од око. Сигурно не можат осетно да го убрзаат тоа, поготово у minor update.
  Можда ти е само таков впечатокот заснован над очекувањата :)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  465
  384
  9 Јули 2018
  Машко
  Можда средиле нешто со модемот али побрзо ги вчитува
   
 16. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Не е побрзо лоадирањето, анимацијата е подновена. :D
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  56
  53
  16 Јуни 2019
  Машко
  Како да симнам youtube ++ наједноставно? Или некој сличен ко Vanced што е на Андроид. Пробав со панда хелп и преку јутјуб туторијали но не успеав се нешто ми бара да досимнам, инсталирам шубе ми е да не ми пробијат податоци.
   
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  646
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Appvalley, CokernutX, Ignition...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 19. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  673
  347
  7 oктомври 2014
  [​IMG]

  Првпат слушам за апликацијава


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Happy и Avid им се допаѓа ова.
 20. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Не е толку застапена кај нас, но за Америка злато вреди има најдобри статистики и податоци.
   
  На deni.mitev му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,338
  785
  12 Април 2017
  Машко
  Од вакви педери не би купил телефон, чисто на карактерна база :D
   
  damil, Happy и на Astro им се допаѓа ова.
 22. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  673
  347
  7 oктомври 2014
  Се засекирани, ќе размислат и ќе се преиспитаат за одлуката


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,736
  27,418
  4 Септември 2008
  Радувај се ти и сити се.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  720
  9 Мај 2012
  Машко
  Јас го користам преку броузер Aloha browser
  Инаку може директ од YouTube ама се преплаќа

  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 25. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  56
  53
  16 Јуни 2019
  Машко
  Не сака преку Алоха, ги наместив сетинзите но ништо. Може со новиот апдејт ставиле некоја блокада незнам.
  Ова функционира, ми врши работа
  View: https://www.youtube.com/watch?v=NJo9Dqrh4Ko
   
  Последна промена: 2 Април 2020
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...