1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  444
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Едно инфо Iphone 11 заклучен на t-mobile USA, колку оди да се направи unlock
   
 2. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  416
  1 Јануари 2016
  Машко
  Мене ме интересира дали си пробал дали работи тел со наша телеком картичка , пошто како демек е исти глобален оператор .

  А последен пат кога прашав за ипхоне 11 про мах заклучен на наш телеком бараа 50 еур за отклучување
   
 3. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Не работи со наш телеком, ако е плаќано сметки и не е на блек листа испод 100 не е.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  444
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Телефонов сакам да го купам но заклучен е на T_mobile USA па ме интересира (дали првин може да се отклучи на наша мрежа) колку пари е
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  444
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  КАко функционира iphone 11 pro max na r-sim... дали може да се случи нешто да се зезне телефонот при работа и да престане да ми функционира?
   
 6. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  502
  418
  9 Јули 2018
  Машко

  View: https://youtu.be/8LE4E_tFPK4


  <key>com.apple.ioreport.BatteryCycleCount</key>

  <integer>127</integer>

  Кај мене вика 127 Циклуси (Iphone 11-4 месеци)

  Чудно што забележав e battery health

  <key>com.apple.power.battery.BatteryHealthMetric</key>

  <integer>97</integer>

  Како што сватив овде вика 97 дека е а во Settings->Battery->Battery Health вика 100%

  И ова чудно 102%
  <key>com.apple.power.battery.MaximumCapacityPercent</key>

  <integer>102</integer>

  Ме интересира кај другите како е?
   
 7. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  65
  54
  16 Јуни 2019
  Машко
  Кој е официјален сервис за apple кај нас, iStyle или Дуна?
   
 8. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  110
  130
  4 oктомври 2015
  Машко
  Еве од официјалната страна на Apple.

  Apple - Find Locations
   
  На џонидерп и bxxxn им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,635
  4 Септември 2008
  Случајно налетав на фоткава од iP11, страшно добра...

  [​IMG]
   
  На DonFrozex, Azriel, Gumirano и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што ти значи иПхоне.
  Нашиве северни соседи за сликава би рекле „мрак“. :)
   
  На mdeni и psyside им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,635
  4 Септември 2008
  Убедливо најдобра камера од 2019 ако ги рачунаме телефоните на сток поставки, со GCAM го јаде од Mi Note 10, ама од ни еден друг уред.
   
  На Shtakor, DaVoRkNe, Иванчо и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  IMG_5878.JPG

  Има ли некој со сличен проблем?
  Од каде и да стиснам опција share, не ми дава ништо стои вака? Од кога направив update, еве 3-4 дена е вака.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 13. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  34
  43
  13 Август 2013
  Женско
  На DonFrozex, Luca Toni, gremlin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,635
  4 Септември 2008
  За постари луѓе кои се во еко системот таман.
   
  На Elenaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Напротив, ова е еден од ретките премиум телефони со големина околу 5", сите заминаа на огромни и несмасни 6.5".
  И цената за прв пат во историјата е коректна.
  Ќе биде хит.
   
 17. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Како а13 за ваква цена не ми е јасно.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Го купувам. Таман да влезам во клубот на ресенчаните.
   
  На opp993, stefan_mkd, Иванчо и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,635
  4 Септември 2008
  Outdated camera + display + leftover parts
   
 20. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  samo ekranot e poeftin , drugovo e gore dole isto so cena za site telefoni, ajfon samaung.

  nema da se prodava, za plus 300 evra imas iph 11.
   
 21. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  916
  734
  29 Март 2011
  iPhone 7/8/se 2020 се скоро исти

  Испратено од SM-G9770
   
 22. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  517
  7 Март 2014
  Машко
  Премиум телефон? 2020 -> 4.7 inches,750 x 1334 pixels :oh:
   
 23. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Што ми значи тоа ?

  Споредувате толку небитни работи за некој што не ни разбира што е тоа


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Само од себе се оправи.
   
 25. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Да но телефонот со тие 4.7 инчи е иста физичка големина со 11 Про кој има 5.8 инчи.
   

Сподели

Вчитување...