• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
50
64
Ви стигнале пратки од декември порачани? Од 7 пратки само 1 ми стигна досега, другиве слабо
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
696
501
Погледнете го атачментот 98701
Погледнете го атачментот 98702

Ова прв пат се случува, што мислите дали е скем да барам рефунд или да доплатам за ДХЛ? Вредноста на пратката е 20$
Eden update, na kraj ja prati pratkata bez da doplatam, znaci mozelo, kako sto rekovte, ako prodze prodze.....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
93
37
Епа добро, фала на одговорот. А иначе општо некако гледам како да се убрза работава со Cainiao.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,276
11,622
youtu.be
Убрзано е во секој случај, затоа сега заштитата е 75 дена наместо досегашните 90. ;)
 

Riste19

Gaining Experience
14 ноември 2016
602
243
Cainiao Super Economy Global растураат со достава, 11 дена од Кина до дома, а е најефтината варијанта за испорака. Али стандард ги нема никаде веќе месец-ипол!
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
93
37
Не знам што бидна ама летаат праткиве сега. Пред некој ден стигна пратката за која прашував тука после 2 недели, па еве сега уште 2 други од пред скоро месец дена нарачани (сите овие со Cainiao) и уште една што беше преку најлошите 4РХ после точно 5 месеци, а добив пари назад уште пред 2 месеци.
 

Riste19

Gaining Experience
14 ноември 2016
602
243
Ма јок бре, сите се брзи моментално летаат да, само Али стандард што му стана којзнае?!!?!?!?!?!?? Платив за да стигнат побрзо а испадна многу побавно сега, испаѓа да не сум плател плус 3 долара за али стандард ќе ја добиев за 10-15 дена по Cainaio. :mad:
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
813
446
Ма јок бре, сите се брзи моментално летаат да, само Али стандард што му стана којзнае?!!?!?!?!?!?? Платив за да стигнат побрзо а испадна многу побавно сега, испаѓа да не сум плател плус 3 долара за али стандард ќе ја добиев за 10-15 дена по Cainaio. :mad:
Според неофицијални информации, ги фрлале пратките од бродот во Суецки Канал за да го ослободат. Само да се исушат, па ќе стигнат. :)
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
670
575
Bitola
Ма јок бре, сите се брзи моментално летаат да, само Али стандард што му стана којзнае?!!?!?!?!?!?? Платив за да стигнат побрзо а испадна многу побавно сега, испаѓа да не сум плател плус 3 долара за али стандард ќе ја добиев за 10-15 дена по Cainaio. :mad:
9FC9D325-E6EA-4D6B-8BFC-EA437A9862D7.jpeg
Кај мене секогаш брзо стигаат со Али Стандард околу 10-18 дена од Despatched
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,015
460
delicon.mk
Ма јок бре, сите се брзи моментално летаат да, само Али стандард што му стана којзнае?!!?!?!?!?!?? Платив за да стигнат побрзо а испадна многу побавно сега, испаѓа да не сум плател плус 3 долара за али стандард ќе ја добиев за 10-15 дена по Cainaio. :mad:
Исто и кај мене, повеќе од месец дена чекам со Сингапурска, а баш ги пофалив.
 

Skior

Intern
1 април 2021
1
0
И јас чекам повеќе претки со сингапур пост, сите се на статус despatched to overseas
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,323
1,406
127.0.0.1
petrov.mk
Праткава е прошетана повеќе од 70% од членовите овде :D :D
CN -> JP -> BE -> FR -> DE -> AT -> HU -> BG ...
се мислам од БГ да не пребега Индија :D
Screenshot_2021-04-09 Detailed Tracking.png
 

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
106
215
Дечки ај плис да ми дешифрира шо значи ова не сфаќам стигнато е не е? ...

Number: UD522992403LT
Package status: In transit
Country: Hong Kong [CN] -> Macedonia
Destination:

Origin:
2021-04-16 13:40 Handle receptacle at carrier (EDI-received)
2021-04-16 11:44 Handle receptacle at carrier (EDI-received)
2021-04-12 15:55 NLHFDY, Departed from OE
2021-04-12 10:53 AMS, Arrived at OE
2021-04-09 08:54 HK, Posting
======================================
Number: LP00440102632087
Package status: Not found
Country: Macedonia -> Unknown
Destination:

Origin:

======================================
Powered by www.17track.net
 

Атачменти

GoDLiK3

Gaining Experience
11 октомври 2014
125
113
Дечки ај плис да ми дешифрира шо значи ова не сфаќам стигнато е не е? ...

Number: UD522992403LT
Package status: In transit
Country: Hong Kong [CN] -> Macedonia
Destination:

Origin:
2021-04-16 13:40 Handle receptacle at carrier (EDI-received)
2021-04-16 11:44 Handle receptacle at carrier (EDI-received)
2021-04-12 15:55 NLHFDY, Departed from OE
2021-04-12 10:53 AMS, Arrived at OE
2021-04-09 08:54 HK, Posting
======================================
Number: LP00440102632087
Package status: Not found
Country: Macedonia -> Unknown
Destination:

Origin:

======================================
Powered by www.17track.net
Се додека во нашата пошта на тракинг сајтот не појави нешто тогаш не е стигнато.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,286
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно