• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

тастатура

 1. dangthe

  Продавам custom механички тастатури и свичеви.

  dangthe додаде нов оглас: Продавам custom механички тастатури и свичеви. - 1 ден. Видете го целиот оглас...
 2. bobipp

  Мала (без)жична тастатура

  Здраво пријатели! Да не случајно му се продава на некој мала bluetooth тастатура која повеќе би ми користела мене отколку да му стои така дома некористена? Мака мачам со лаптопов, qwerty редот многу ме зафркава, некои букви не работат како што треба. А и левата стрелка гледам покажува исти...
 3. pacerMK

  Продавам Razer Blackwidow Тоurnament Edition

  Ја продавам тастатурата од насловот со Razer Green Switch. Користена 1 година, купена од Галерија. Доаѓа со Razer Doubleshot PBT White Keycaps. Исправна без никакви маани и во оргинална кутија. Локација: Скопје Цена: 6000 ден. Контакт: 078-331-485
 4. ivche1337

  Поправка на PCB на тастатура

  Здраво дечки, Имам тастатура Anne Pro 2 и после 2 години чепкање ја расипав. При одлемување на свич го откорнав падот за лемење и жичката што иде до диодата. Има ли некој тука што работи со плочи да направиме муабет?
 5. VerGer

  Продадено Тастатура GK64x - Fully programable RGB, hotswap switches

  Алуминиумско кукиште, Kailh Box White (clicky види карактеристики) switches, модуларна (стандарден или три-делен спејсбар) како и со hotswap сокети за switches со што може да се менуваат switches-от без потреба од лемење. USB-C приклучок. RGB LED (што може да се програмира по вкус секое...
 6. S

  Предлог: Глувче+тастатура

  Здраво, користам 4 уреди во исто време па ми треба глувче и тастатура што може да се користи на минимум 4 уреди (1 ПЦ и 3 лаптопи). Пожелно е да се бежични но не е задолжително. Дали има такво нешто и која цена. Буџетот би бил до 6000ден. TIA
 7. comakot

  Некој да има ваков проблем со механичка?

  Имам Gigabyte Force k85 rgb со ред свичови и пред ден два копчето м почна да ми пишува по 2-3 пати, некој да имал ваков проблем па да кажи решение или за нова плачи. Тастатурата ја имам скоро година Еве тест како изгледа m m mm m m mmm m m mm m m m m mm m m m m m m mmm Се ова по полека праено...
 8. Luxell

  Нефункционални дугмиња на лаптоп?

  На тастатурата на лаптопот ми се истури малку вода ја избришав одма и ја издував со фен,најпрво одредени букви (E,R,S,D,X,C,V) започнаа одкако ќе одберев една буква да се испишуваат повеќе 2-3 различни за да сега не функционираат воопшто. Дали може и ако може како да се среди ова?
На врв Дно