Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rikimaru

Продадено ROG STRIX SCOPE NX TKL DELUXE

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
4.450 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Карго
 1. Да
Линк за спецификации
https://rog.asus.com/keyboards/keyboards/compact/rog-strix-scope-nx-tkl-deluxe-model/
Здраво дечки,

На продажба оди ОДЛИЧНО зачувана ROG STRIX SCOPE NX TKL DELUXE (јеби ме долго име). Се продава бидејќи ќе земам wireless.

 • Премиум гејмерска тастатура со RGB, алуминиумска рамка, AURA SYNC, магнетен wrist pad, торбиче за носење, итн.
 • ROG NX Red switch Linear & Swift
 • Гаранција 3 години од Сетек (преостанати 2 и пол години)
 • Доаѓа во фул пакување со сите додатоци
 • Купена 6,100 ден. февруари 2022. Моментално кошта 5,500 ден.


ПЛУС: праќам ЕКСТРА Keychron Coiled Aviator Cable нов по пола цена којшто е земен од Нексио за 1,200 (мислам):


ЕДНА МАНА: на 'X' копчето сината лед диода има откажано (се гледа на истите слики), така што сите бои што вклучуваат сина нема да имаат инпут од сина.

ПОВЕЌЕ ИНФО:


ЦЕНА: 3850 ден. (-30% од оригиналната СЕГАШНА) + 600 за кабелот = 4450 ден.

Информации

Автор
Rikimaru
Поднесена
Последна промена
Прегледи
291

Повеќе огласи од Rikimaru

На врв Дно