• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

таблет

 1. L

  Предлог за таблет

  Здраво на сите, имам потреба од таблет. Цената која што можам да си ја дозволам е до 12,000. Екранот да биде минимум 10 инчен. Ќе го користам за една онлајн апликација и за Microsoft Office. Ви благодарам на предлозите.
 2. T

  ТАБЛЕТИ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН

  Здраво сакам да купувам таблет за цртање и ја избрав фирмата WACOM. Прв пат ќе купувам, немам претходно искуство со ваквите таблети и истиот сакам да го купам со цел да започнам курс за графички дизајн во Аdobe Иllustrator. Кој се вашите мислења и ставови на оваа тема? Поздрав и благодарам однапред.
 3. da900

  Мислење/препорака за таблет Lenovo Tab M10 TB-X605L

  Здраво! Дали може некој да даде мислење, да сподели искуство или да предложи подобар таблет за истата цена? Го разгледував овој таблет Lenovo Tab M10 TB-X605L Основни карактеристики: OS Android Oreo Memory 3GB Soldered Storage 32GB eMCP Display 10.1” FHD (1920 x 1200) IPS Battery Integrated...
 4. gorgekara

  Microsoft Surface Go или алтернатива

  Здраво Ме интересира дали продава некој во Македонија Surface Go таблет/лаптоп и дали имате предлог за алтернатива (може да има и друг оперативен систем).
 5. W

  Предлог Лаптоп до 90000ден и Таблет до 12000ден

  Дечки ми треба ваша помош(консултација) :). Во план сум да купам лаптоп за мене и таблет за ќеркичката, па да не отворам две теми, предлозите за едното или другото пишете ги тука. Во врска со лаптопот, не дека ми треба за некоја специфична намена, едноставно сакам да имам raw power. Не сум...
 6. Глупав

  Samsung Galaxy Tab 3 SM-T310

  Конкретно сакам да најдам нова батерија за таблетов... Меѓутоа сите обиди да се најде нешто со разумна цена од Амазон се неуспешни пошто ни Американскиот ни Британскиот не испорачуваат до тука (за Германскиот не пробав оти nicht feshtenzi). Нa GearBest нема вакви работи бидејќи работат со...
 7. Blagojche77

  Предлог за таблет

  Здраво пријатели! Јас сум студент и имам доста електронски материјали за учење. Бидејќи неможам цело време да седам пред лап топ и да читам од него имам потреба од таблет. Па би сакал да Ве прашам за предлог таблет кој ќе биде со пристојна цена и што ќе ми заврши работа за потребата наведена...
 8. spiritBreaker

  Full Size USB на таблет

  Здраво дечки, дали знае некој кај можам да најдам таблет шо наместо micro usb има full size usb приклучок или ги има и двата (micro usb и full size usb)? гледав од овие асус трансформериве, ама на сите нив мораш да ставиш докот за тастатурата па после да користиш usb стикче.
На врв Дно