• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Full Size USB на таблет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,094
3,581
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Здраво дечки, дали знае некој кај можам да најдам таблет шо наместо micro usb има full size usb приклучок или ги има и двата (micro usb и full size usb)? гледав од овие асус трансформериве, ама на сите нив мораш да ставиш докот за тастатурата па после да користиш usb стикче.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Јас до сега таков таблет немам видено. Да бараше мини usb може некој модел од постарите има, ама голем тешко.
Зошто ти е таква комбинација, ако е за податоци има otg кабелчиња.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,094
3,581
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
и јас гледав по македонскиве продавници за некој таков таблет...ама не најдов. единствено видов такви таблети по овие кинескиве страни со full size usb ама ми беа од некои сомнителни марки, и мислам дека е малку ризично да се земи од таму. ја гледав таа можност за да не земам otg адаптер, пошто сум идиот, ќе го загубам. затоа барав таков таблет. .. . .
 

Piwcho

Gaining Experience
13 јули 2015
393
252
Јaс OTG кaбли пред еднa гoдинa купив oд Aliexpress зa 0.25$ сo free shipping. Ти си знaјш дaли ќе зaгинеш 5 кaбли, или ќе се нервирaш сo некoј тaблет oд 50$ штo ќе имa рaсипaн USB пoрт.
Акo си "смoтaн" и USBтo ќе гo зaгиниш. :) Кaј мене нa тoa USB нaјмнoгу штo гo кoристaм гo имaм зaкaченo кaбелoт :)
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #6

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,094
3,581
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
@Stru4nak ова ќе ми заврши ептен работа , ќе го фиксирам на усбто, темава може да се затвори.
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Пробај јас си порачав две доста добри се само мал проблем е ако ги извадиш од усб можи да ти се загинат пошто се мали.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно