Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

motherboard

 1. Нема Слика

  8700k, ASRock Z390 Phantom Gaming 7, 16Gb RAM 3600mhz

  Ќе ве замолам за проценка на: Intel 8700k (Користен сток) - Нема гаранција ASRock Z390 Phantom Gaming 7 - Гаранција до 07.05.2023 во Нексио. G.Skill Ripjaws V 3600mhz CL16 2x8 - Треба да ја побарам гаранцијата. Користени за гејминг и без никакви проблеми. Се продаваат поради апгрејд.
 2. Нема Слика

  Купувам 1155 матична

  Купувам матична плоча со интел 1155 сокет, во целосно функционална состојба. Понуди може да ми пуштите во ПП или тука.
 3. Miki98

  EVGA G2 1300w склопување со матична и графичка

  Здраво Дали знае некој да го намести напојувањето со графички? Дали може некој да ми помогне да го наместам. Овие се кабли од напојувањето,доколку ми фали некој кабел можам да го купам AliExpress. Што е разликата меѓу PCIe 8pin и Dual pin?
 4. Flapjack

  Добра матична i RAM за Ryzen 3700X/3800X ?

  Здраво друштво, ова ке биде мојот прв AMD "build", па би сакал да се посоветувам малце со вас. Моментално имам ОC i5-4670k што ми прави донекаде bottleneck на GTX 1080-та. Сакам да направам апгрејд на се освен GPU-то. Ми треба предлози за Мобо за Ryzen 3700X/3800X. Исто така имам и 16гб DDR3...
 5. Roxas

  Asus k55vd-sx439

  Имам лаптоп нефункционален, матичната ми рекоа да ја сменам. Кои се искуствата со порачките од Ebay, Aliexpress и други ? Дали се исплати ли да порачам, околу 100 евра испаѓа со достава до македонија.
 6. Roxas

  Kingston HyperX 3200 MHz

  Do pred nekoj den si rabotese normalno ramot denes kogagoukluciv cepkav nesto vo bios probuvav da gi load-nam xmp profilite za 3000 i 3200 mhz ama go vrakjase ramot pak na 2400 mhz i sega go stavi na pola od toa. Koristam B450 fatal1ty gaming k4, sto mozam da napravam i kako da go vratam pak...
 7. Garfield'

  Дали рикнала Матичната плоча на телефонот?

  Здраво на сите. Имам еден проблем со телефон sony xperia SP c5303,ми е даден да го направам,но телефонот не дава никаков сигнал за живот,го ставам на пц,пробам да го флешнам се губи,го отклучив боотлоадерот преку fastboot,но телефон пак ништо не покажува,празен бил,го ставив на полнач пред да го...
 8. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
 9. MilanS87

  Проблем со лаптоп Dell Inspiron 15R 5521

  Здраво, имам Dell Inspiron 15R 5521 лаптоп со i7 процесор (2013 година) и наеднаш престана да работи. Ми кажаа дека изгледа графичката е проблем, но поради тоа што е интегрирана на матичната, а исто и процесорот, морало да менувам цела матична и се ова кошта околу 15-16к. Дали ова е...
 10. MilanS87

  Предлог матична со socket 1151

  Здраво, Имам процесор i5 3570k но имам слаба матична па сакам да ја сменам. Што би ми предложиле да земам до 11000ден? Сакам да купам и плус рам. Дали овој е добар избор?
На врв Дно