1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали рикнала Матичната плоча на телефонот?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Garfield', 14 Мај 2019.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  39
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво на сите.
  Имам еден проблем со телефон sony xperia SP c5303,ми е даден да го направам,но телефонот
  не дава никаков сигнал за живот,го ставам на пц,пробам да го флешнам се губи,го отклучив боотлоадерот преку fastboot,но телефон пак ништо не покажува,празен бил,го ставив на полнач пред да го ставам на пц,не се полни,ми грее кабелот,го оставив долго време,ми покажа мили секунда како се полни и пак го снема,го уклучив се уклучи но нема слика,тачот фаќа а слика нема,се чудам дали е до екранот,но екранот е сосема здрав,и пак пробав долго време го оставив и пак пробав ми покажа слика само и тоа за секунда и го снема,е сега пробав преку fastboot да го флешнам керенелот,ок е
  го прима кернелот,но кога сакам да го флешнам system.sin не сака,ми блокираа цел пц и хдд.
  Што е причината на овој тел. мислам дека рикнала матичната,вие што ќе кажете другари?
   

Сподели

Вчитување...