Дали рикнала Матичната плоча на телефонот?

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Здраво на сите.
Имам еден проблем со телефон sony xperia SP c5303,ми е даден да го направам,но телефонот
не дава никаков сигнал за живот,го ставам на пц,пробам да го флешнам се губи,го отклучив боотлоадерот преку fastboot,но телефон пак ништо не покажува,празен бил,го ставив на полнач пред да го ставам на пц,не се полни,ми грее кабелот,го оставив долго време,ми покажа мили секунда како се полни и пак го снема,го уклучив се уклучи но нема слика,тачот фаќа а слика нема,се чудам дали е до екранот,но екранот е сосема здрав,и пак пробав долго време го оставив и пак пробав ми покажа слика само и тоа за секунда и го снема,е сега пробав преку fastboot да го флешнам керенелот,ок е
го прима кернелот,но кога сакам да го флешнам system.sin не сака,ми блокираа цел пц и хдд.
Што е причината на овој тел. мислам дека рикнала матичната,вие што ќе кажете другари?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,508
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно