Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

EVGA G2 1300w склопување со матична и графичка

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво
Дали знае некој да го намести напојувањето со графички?
Дали може некој да ми помогне да го наместам.
Овие се кабли од напојувањето,доколку ми фали некој кабел можам да го купам AliExpress.
1100023592-2095345237.webp

Што е разликата меѓу PCIe 8pin и Dual pin?
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.096
Скопје
androgaming.com
Здраво
Дали знае некој да го намести напојувањето со графички?
Дали може некој да ми помогне да го наместам.
Овие се кабли од напојувањето,доколку ми фали некој кабел можам да го купам AliExpress.
1100023592-2095345237.webp

Што е разликата меѓу PCIe 8pin и Dual pin?

Што е точно проблемот? Најголемиот кабел ти иде во плоча. CPU8P 4+4 исто иде во плоча. PCIe 8Pin + 6 pin иде во графичка. 6pin to 3 sata иде во хард дискови, 6pin to 3 ide односно molex иде во стари хард дискови и уреди што го примаат тој конектор.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Што е точно проблемот? Најголемиот кабел ти иде во плоча. CPU8P 4+4 исто иде во плоча. PCIe 8Pin + 6 pin иде во графичка. 6pin to 3 sata иде во хард дискови, 6pin to 3 ide односно molex иде во стари хард дискови и уреди што го примаат тој конектор.
Страв ме фаќа друже да не изгорам нешто,не е стара матичната или напојувањето и графичката.
Доколку имаа некој време дали може да го оставам на некој да го наглоби?
Колку кошта ќе си платам.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.819
17.571
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Дали знае некој да го намести напојувањето со графички?
Да.
Дали може некој да ми помогне да го наместам.
Може.
Овие се кабли од напојувањето,доколку ми фали некој кабел можам да го купам AliExpress.
Можеш.
Што е разликата меѓу PCIe 8pin и Dual pin?
Првото е PCI-e 8 pin, а второто е dual pin.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.015
5.216
Скопје
Имаше едно добро видео од The Verge за тоа како се склопува PC, ако го најде некој нека ти го прати...
Лајнус му правеше ревизија пред некој ден баш на тоа видео со истиот лик. Тоа оригиналното е грев да се гледа.

Еве го :)
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
383
Битола
Сигурно нема да згрешиш . Слободно поврзи го сам. Конекторите се така направени и да сакаш да неможеш да згрешиш. Секој конектор си оди таму каде му е местото. Само немој на сила да одиш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.117
Мислења
974.860
Членови
35.421
Најнов член
100jan
На врв Дно