• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

controller

 1. V

  Продадено DualShock 3 (PlayStation 3) контролери/џојстици

  Главата цркна, останаа рачките. Имаат wireless функционалност, со bluetooth dongle може да се користат и на компјутер, секако со соодветен софтвер. Доаѓаат со каблиња за полнење (не се сликнати). Дефектите се гледаат на сликите, горе доле очекувани работи после нормална употреба. View...
 2. nikigo

  Купувам Nintendo wii guitar controller

  Ако на некој му се наоѓа по дома контролер за Guitar Hero Wii нека ми пише во пп да се договориме. Може и позајмица, ако некој не сака да се оддели од контролерот.
 3. thexfiles125

  Нови Xbox One контролери во Скопје?

  Барам нов Xbox one контролер до околу 3000 ако е можно, порани го имаше во Anhoch но сега нема, во многу места се стар модел (без 3.5mm приклучок за слушалки и гума околу рачките) а за тој бараат по 3700, или пак се по некој Омега бренд а не оригинални, дане знае некој каде да барам?
 4. JensenInterceptor

  Како треба да изгледа метод во MVC 4 за да прими POST барање?

  Имам код во jQuery за праќање POST барање до функција у контролер во MVC 4 апликација: $.ajax({ method: "POST", url: "/HelloWorld/saveToDb", timeout: 30000, data: { param1: "param1", param2: 4...
 5. Pinceta

  Xbox wireless adapter for windows

  Здраво луѓе, Каде може да се најде кај нас xbox wireless adapter за windows? Побарав на анхоч и на IDC SHOP страната, не можев да најдам такво нешто. Можеби да сум пропуштил нешто. Поздрав
На врв Дно