1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Нови Xbox One контролери во Скопје?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од thexfiles125, 22 Јуни 2018.

1. thexfiles125

thexfiles125
    Intern

23
    8
    29 Април 2013
    Машко
    Барам нов Xbox one контролер до околу 3000 ако е можно, порани го имаше во Anhoch но сега нема, во многу места се стар модел (без 3.5mm приклучок за слушалки и гума околу рачките) а за тој бараат по 3700, или пак се по некој Омега бренд а не оригинални, дане знае некој каде да барам?

2. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

987
    1,512
    13 Јануари 2014
    Машко
    Со оглед на тоа дека официјалната цена од Microsoft е $59.99, не верувам за таа цена да го најдеш овде. Новиот го гледав во Амстердам за 60 евра, и во Белград за околу 4,000 денари, така да не би се надевал многу.

3. thexfiles125

thexfiles125
    Intern

23
    8
    29 Април 2013
    Машко
    Гледав на американски страни како Best Buy го има за околу 30$ ама не знам дали е тоа за нов или не, на Amazon го има за помалку, би купил и 360 контролер нов ама и тие неможат да се најдат откако излезе Xbox One, ова за компјутер ми треба да користам

4. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

987
    1,512
    13 Јануари 2014
    Машко
    Нов во Best Buy има за $30 ама не е од Microsoft. Не се оригиналните туку се од друг бренд. Од Microsoft најефтиниот во Best Buy е $40 и е certified refurbished, значи не е нов.

Ако ти е за компјутер, разгледај си или Steelseries Stratus или Sony DS4 v2, ако не мора да е баш XBOne. Кај нас не сум налетал на оригинален.

5. IcePick

IcePick
    Gaining Experience

275
    222
    19 ноември 2013
    Машко
    Во анхоч има 360 контролер со адаптер за пц 2800 ден.

6. thexfiles125

thexfiles125
    Intern

23
    8
    29 Април 2013
    Машко
    Ах да, PDP биле тие од 30$, официјален е уште 60$, ја имав официјален xbox one од анхоч пред 4 год околу кога прв пат излезе xbox one и го користев ама потоа го продадов на другар, а и така беше многу оштетен, microusb конекторот често се дисконектираше, би купил тој од steelseries ама поскап плус и не ми се свиѓа дизајнот, ds4 е исто добар ама нее толку компатитабилен како xbox што е со сите игри без користење ds4tool тоа, а и дизајнот мие омилен на оригинал xbox, ама фала сепак.

Ќе проверам за тој фала, ама боље ми е со кабел дае ако е 360, дане знаеш да има со кабел некаде? Поевтин а и полесно за мене само да го поврзам него да купувам батерии, а и бежзичен 360 има како battery pack назад што му виси и смета.

7. IcePick

IcePick
    Gaining Experience

275
    222
    19 ноември 2013
    Машко
    Прашај во IDC случајно да не имаат, но мислам тешко дека ќе најдеш со кабел кај нас.

8. The_Witch_Hunter

The_Witch_Hunter
    Practice makes perfect

801
    1,660
    23 Мај 2012
    Јас од IDC земав скоро, точно 3000 ме фати со безжичен адаптер за PC. Ама тој последен беше по таа цена. Сите други беа со оној додаток за Charge & Play и беа по 3500. Само контролер немаа.

9. Enquito

Enquito
    On your way to fame

992
    599
    8 Август 2017
    Машко
    Имаше попусти сега за Е3, и го имаше за 39,99$ контролерот, стално го има овој попус и за блек фрајдеј беше слично, а конзолата со игра (500ГБ) беше 190$, а 1ТБ верзијата 240$, слично е и во Европа еве во Плаисио е 220€ за 1ТБ

Слични теми
  1. gokica
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    2,211
  2. Dinamit
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    866
Вчитување...