1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови Xbox One контролери во Скопје?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од thexfiles125, 22 Јуни 2018.

 1. thexfiles125

  thexfiles125
  Intern

  23
  8
  29 Април 2013
  Машко
  Барам нов Xbox one контролер до околу 3000 ако е можно, порани го имаше во Anhoch но сега нема, во многу места се стар модел (без 3.5mm приклучок за слушалки и гума околу рачките) а за тој бараат по 3700, или пак се по некој Омега бренд а не оригинални, дане знае некој каде да барам?
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,206
  1,850
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со оглед на тоа дека официјалната цена од Microsoft е $59.99, не верувам за таа цена да го најдеш овде. Новиот го гледав во Амстердам за 60 евра, и во Белград за околу 4,000 денари, така да не би се надевал многу.
   
 3. thexfiles125

  thexfiles125
  Intern

  23
  8
  29 Април 2013
  Машко
  Гледав на американски страни како Best Buy го има за околу 30$ ама не знам дали е тоа за нов или не, на Amazon го има за помалку, би купил и 360 контролер нов ама и тие неможат да се најдат откако излезе Xbox One, ова за компјутер ми треба да користам
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,206
  1,850
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нов во Best Buy има за $30 ама не е од Microsoft. Не се оригиналните туку се од друг бренд. Од Microsoft најефтиниот во Best Buy е $40 и е certified refurbished, значи не е нов.

  Ако ти е за компјутер, разгледај си или Steelseries Stratus или Sony DS4 v2, ако не мора да е баш XBOne. Кај нас не сум налетал на оригинален.
   
 5. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  293
  244
  19 ноември 2013
  Машко
  Во анхоч има 360 контролер со адаптер за пц 2800 ден.
   
 6. thexfiles125

  thexfiles125
  Intern

  23
  8
  29 Април 2013
  Машко
  Ах да, PDP биле тие од 30$, официјален е уште 60$, ја имав официјален xbox one од анхоч пред 4 год околу кога прв пат излезе xbox one и го користев ама потоа го продадов на другар, а и така беше многу оштетен, microusb конекторот често се дисконектираше, би купил тој од steelseries ама поскап плус и не ми се свиѓа дизајнот, ds4 е исто добар ама нее толку компатитабилен како xbox што е со сите игри без користење ds4tool тоа, а и дизајнот мие омилен на оригинал xbox, ама фала сепак.

  Ќе проверам за тој фала, ама боље ми е со кабел дае ако е 360, дане знаеш да има со кабел некаде? Поевтин а и полесно за мене само да го поврзам него да купувам батерии, а и бежзичен 360 има како battery pack назад што му виси и смета.
   
 7. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  293
  244
  19 ноември 2013
  Машко
  Прашај во IDC случајно да не имаат, но мислам тешко дека ќе најдеш со кабел кај нас.
   
 8. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Јас од IDC земав скоро, точно 3000 ме фати со безжичен адаптер за PC. Ама тој последен беше по таа цена. Сите други беа со оној додаток за Charge & Play и беа по 3500. Само контролер немаа.
   
 9. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  Имаше попусти сега за Е3, и го имаше за 39,99$ контролерот, стално го има овој попус и за блек фрајдеј беше слично, а конзолата со игра (500ГБ) беше 190$, а 1ТБ верзијата 240$, слично е и во Европа еве во Плаисио е 220€ за 1ТБ
   
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,280
Вчитување...

Сподели

Вчитување...