• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено DualShock 3 (PlayStation 3) контролери/џојстици

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Главата цркна, останаа рачките.

Имаат wireless функционалност, со bluetooth dongle може да се користат и на компјутер, секако со соодветен софтвер.
Доаѓаат со каблиња за полнење (не се сликнати).

Дефектите се гледаат на сликите, горе доле очекувани работи после нормална употреба.
View: https://imgur.com/a/szpXYnbПрво проценка па здравје после тоа продажба.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Во отсуство на проценки се консултирав со ибеј. Скоро продадените вакви одат за окулу 20 евра парче, така да таа цена ќе оди и тука.

Тој што е посаглам 20 евра, другиот со попуст. Бонус поени ако некој ги пазари и двата одеднаш. Доаѓаат со каблиња за полнење.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Бамп! Посагламниот 1100, другиот 1000.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Бамп! Викенд пакет, двата за 2000. На линков може да видите по која цена одат во странство.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Бумп. Одлични за пукање ФИФА за време на полициски. Работат и на компјутер.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Bump. Супер за тепање време во карантин.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Ајмо контролери евтино. Попуст за зимање на лице место во Скопје.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Горе.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
347
167
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Со здравје да се користат. Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,723
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно