• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Xbox wireless adapter for windows

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pinceta

Gaining Experience
16 март 2011
555
163
Скопје
Здраво луѓе,

Каде може да се најде кај нас xbox wireless adapter за windows?
Побарав на анхоч и на IDC SHOP страната, не можев да најдам такво нешто. Можеби да сум пропуштил нешто.

Поздрав
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
991
1,494
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Јави се прашај во IDC. Страната не е апдејтирана.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,096
8,284
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Имам јас од кинеските нов неотпакуван. Работи исто само драјверот му се става рачно од device manager . Колку даваш?

Оригинали немаше пред некој месец во скопје па се изнервирав 3 порачав од али.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,367
3,888
Скопје
Здраво луѓе,

Каде може да се најде кај нас xbox wireless adapter за windows?
Побарав на анхоч и на IDC SHOP страната, не можев да најдам такво нешто. Можеби да сум пропуштил нешто.

Поздрав
Јас пред недела дена купив од IDC, дали има уште не знам, ама јави се и прашај. Само адаптер засебно, без контролер зборам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Pinceta

Gaining Experience
16 март 2011
555
163
Скопје
Јас пред недела дена купив од IDC, дали има уште не знам, ама јави се и прашај. Само адаптер засебно, без контролер зборам.
Им пишав меил ми рекоа дека од Октомври ќе имаат, колку го зема ти?
 

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
155
132
Woofer's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 8700K & CM Hyper 412s
Motherboard
ASUS TUF Z370 Pro
Storage
Intel 660p 1TB, Samsung 840 Pro 128GB, 2xToshiba 3TB, Spinpoint F3 1TB, WD Green 1TB, WD Black 1TB
PSU
CoolerMaster Vanguard V750
RAM
16GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3200 MHz
Video card
Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB
Case
Cooler Master Storm Scout 2
Mouse
Logitech G602
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium Cherry MX Red
Audio
Sennheiser HD 598SR & ASUS Xonar DX
Monitor
Asus PG279Q 165Hz + LG CX 65 120Hz
OS
Windows 10 Pro x64
И јас имам земено кинески адаптер од AliExpress за 8$.
Работи одлично на Windows 10 со оригинален Xbox 360 контролер.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
700
670
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Кој има да купам адаптер за 360ка контролер нека пише во пп.
 

BezVeze

Intern
30 декември 2017
6
0
Дечки знам дека малце е застарена темава ама да не има некој да продава кинески ресивер за PC за XBOX 360ка контролер?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,930
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно