Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
StalkeR

Продадено SteelSeries Nimbus+ Gamepad - Apple Gaming Controller

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
2.000 ден.
Истекува

Опис

Нов некористен, без гаранција.

NIMBUS+
Apple Gaming Controller
 • Official Apple-licensed wireless connectivity for all Apple products including iOS, iPadOS and tvOS devices
 • Built-in rechargeable battery for 50 hours of gameplay on a single charge
 • Compatible with thousands of titles across the App Store and Apple Arcade
 • Tactile D-pad buttons, new Hall Effect magnetic triggers, and clickable L3/R3 joysticks
 • Included Nimbus+ iPhone Mount so you can easily attach your iPhone to your Nimbus+

Цена: 2.000 денари.
 • Ми се допаѓа
Реакции: boban984

Информации

Автор
StalkeR
Поднесена
Последна промена
Прегледи
162

Повеќе огласи од StalkeR

На врв Дно