• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

case

 1. NZXT H710i (верзија со контролер и LED strips)

  NZXT H710i (верзија со контролер и LED strips)

  Здраво дечки, На продажба оди одлично зачувано (како ново) NZXT H710i верзија куќиште. Доаѓа во фул капување. Оваа е напредната верзија со контролер (ARGB + FANS) и вградени RGB ленти. Повеќе инфо тука: https://nzxt.com/product/h710i Купено од Гојдо со преостаната гаранција уште некоја...
 2. Нема Слика

  Micro-ATX Case

  Купувам некое Micro-ATX куќиште до кај 3000 денари, може и поголемо ако имате (по можност со RGB fans). Слободно пишете тука или пп.
 3. Нема Слика

  Продавам: Cpu,RAM и Куќиште

  Продавам : Cpu: Intel i5-4570 3,2ghz lga 1550 (2400den) RAM: HyperX Beast 8 GB (2 x 4 GB) DDR3 1600 MHz(1000den) Case: Cooler Master HAF 922(1200den) Цените се фиксни и не праќам по карго(само Скопје)
 4. Skorp

  Продадено Case: Zalman Z11 PLUS HF1

  Ќе ве молам за проценка на користено куќиште Zalman Z11 PLUS HF1. Доаѓа со сите додатоци и оригиналната кутија. Има три вентилатори од 120мм (црвени) и два мали на самите врати. Супер сочувано со минимални знаци на користење, се продава поради апгрејд. Двд ромот иде гратис :p
 5. mr.wicket

  Проблем Toshiba Satellite L300

  Здраво, Пред се, доколку сум ја отворил темата на место каде што не треба - длабоко се извинувам :) Имам Toshiba Satellite L300 кој работи одлично, меѓутоа ми се скришија пиновите за затворање на горниот лид. Да не случајно некој ги има на располагње и нормално, која цена се продаваат. :)...
На врв Дно