1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
igor_bef
Последна активност:
3 Јули 2020 во 23:17
Зачленет:
21 Август 2011
Мислења:
85
Допаѓања:
65
Поени од трофеи:
257
Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

igor_bef

Gaining Experience, Машко, од Скопје

igor_bef последен пат беше виден (како):
3 Јули 2020 во 23:17
  1. На профилот на igor_bef сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i7-4790 Processor
  Storage:
  Patriot Blast 240GB + Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB
  PSU:
  Cooler Master M2 620 Silent
  RAM:
  Kingston Hyper Genesis 2x4GB 1600Mhz
  VGA:
  Gigabyte 1050ti OC 4GB
  Case:
  Thermaltake Commander MS-I
  Mouse:
  Bloody v7 + Logitech M210
  Audio:
  Creative X-Fi Gamer
  Monitor:
  LG 27MP68HM-P
  Keyboard:
  Logitech K260
  Motherboard:
  Gigabyte GA-Z87-DS3H
  OS:
  Windows 10 Professional
  Професија:
  компјутерски инженер
  Омилен цитат:
  "Any fool can know. The point is to understand." - Albert Einstein
  Програмски јазици:
  C#, Java, X++, SQL
  Омилен спорт:
  Football
  Интереси:
  PC gaming