• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од wolverine

 1. wolverine

  Пакување на партка за странство

  Фала на сите. Се снајдов, во timsors имаат пакетчиња 30x16x16, 20 денари едно. Го запакував како што беше, имав од некои стари монитори ко со меурчиња и вишокот го исполнив хартија од страните. Утре ќе одам во ЕМС пошта да прашам. Се јавив во DHL Express ми рекоа 8000 и кусур... Ќе пишам точна...
 2. wolverine

  Пакување на партка за странство

  Здраво, Long story short, купив Ryzen 3900X дефектен од Computeruniverse, ќе го заменат тоа не е проблем. Планирам да го испаратам со ЕМС од овде околу 2000денари ќе биде. Ме интересира како да го запакувам? Дали само кутијата да ја испратам, да го обложам во нешто или кај може да се најде...
 3. wolverine

  Dragonball makedonski

  Од драгонбол има претерано многу серии и епизоди, не само тие што ги даваа кај нас. така да не би требало да се ограничуваш на Македонски превод пошто никој не ги преведува тие. Најубаво е да пробаш да најдеш нешто на titlovi.com и по торенти да ги симнеш. Српски, хрватски има скоро за сите сезони.
 4. wolverine

  Intel Core I7-4790K

  90% од времето Idle ќе биде, така дa тие 90w нема никогаш да ги достигне :D
 5. wolverine

  Intel Core I7-4790K

  Можеш и да го пренамениш пример, склопи си HTPC/Homeserver/Storage и тн и користи го дур не рикне матичната. Во спортивно продај го сега до кај 6k-7k и земај нешто поново.
 6. wolverine

  Cyberpunk 2077

  Можеби ќе и дадам шанса во наредниов период, мада не сум нешто по Sci-Fi игри затоа и не ми се допаѓа иницијално. Повеќе сакам реални игри.
 7. wolverine

  Cyberpunk 2077

  Да, ова е за сите што ја величат Cyberpunk. Братче јас ви ја лепам вистината.
 8. wolverine

  Cyberpunk 2077

  Неоптимизирана и глупа игра со напумпан маркетинг. Има 100% поубави игрици да се играат него овие глупости.
 9. wolverine

  Предлог монитор - Ultrawide

  Јас сакав да купувам Ultrawide 34" со IPS и минимум 100Hz пред некое време од овде чисто ради што би имал можност да го проверам на лице место, се отепав од барање и ништо. Цел хардвер што го видов е нискобуџетен и буквално неможе да се најде поскапо парче на хардвер во вукојебинава.
 10. wolverine

  Начин да апгрејднам?

  Како што разбрав, имаш пари да студираш во странство, а за кејфот да си го направиш со подобра графичка не сакаш да дадеш повеќе од 20-30 евра.
 11. wolverine

  Payoneer картичка

  Наместо If(!user_submitted_documents) { printReminder(); } тие прават printReminder();
 12. wolverine

  Payoneer картичка

  Ова преку обична пошта така? Јас за вака сензитивни работи користам ДХЛ секогаш, за 20-30 долари плус мирен сон ќе имам.
 13. wolverine

  Гејмерски столици во мк?

  Која е разликата меѓу Kind 203 AP и Kind 203 APW? Едниот е 17,600 денари, а другиот е 19,100 денари
 14. wolverine

  Гејмерски столици во мк?

  15-18к
 15. wolverine

  Гејмерски столици во мк?

  Некој предлог за квалитетна столица? Од прилика 7-8 часа најмалце работно време.
На врв Дно