• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows 10 генерална дискусија

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,151
13,769
Има активатори на MDL кои најпрво ти ја конвертираат едицијата од retail во volume па потоа активираат (KMS)

Со многу трпение може да се најде сериски на pastebin ама со тек на време ги кинат.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Здраво дечки.
Треба да активирам Office 2010 на лаптоп на стариот, кој активатор да го користам ?
KMSpice или нешто користев на времето, дали тоа да го барам или има некое подобро решение ?

Малце сум кнап со време а морам да го средам компјутерот на стариот пред да почне учебната година. Ги погледнав пораките за активација на windows од пред некоја недела, не сконтав што е најдобро да се искористи за Оffice 2010.
Или пак да инсталирам нов Office (овој 2010 како да престана да работи кога се логирав на тоа lms.schools.mk )
Однапред благодарам.
За 6-7 евра си купив од eBay, Office 2016 фино поштено. Ако не ти е многу, пробај и така за домашна употреба.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Дај бе ве молам не купувајте... KMS_VL_ALL ви го активира и Windows-от и Офисот 2013, 2016, 2019 со 2 клика... му прави и конверт на офисот ако треба.
Да се надоврзам на Avid, башка ако не сакате да ви остава "го*на" можете рачна активација да правите која што се поврзува само до KMS сервер и активира на 180 дена. Не се ништо полегални тие 6-7 евра клучеви од овие активатори што ги користиме.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Линк од продавачот?
Ги најдов во историја, ама ги кинат и веќе го нема продавачот.

Ова јас го земав, сега гледам уште поевтино било.
upload_2020-9-23_20-42-15.png

Еве што содржи.
upload_2020-9-23_20-44-25.png

Ова е за кај колега. Германски беше верзијата, ама ја сменив во англиска.
upload_2020-9-23_20-42-47.png


Еве нешто активно. Ти праќа линк од каде да ја симнеш верзијата и после со клучот активираш онлајн.
‍Microsoft Office 2016 Professional plus ✔️32/64 bits license key 100%✔Original | eBay

Постапкава не е за деловно работење, ама за дома, за мали пари пре би вака отколку да ставам некои хакерски апликации, кои често знаат и после 6 месеци да истечат, па после не активира, сум јадел доста такви заебанции. @Avid
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,359
8,401
Скопје
сум јадел доста такви заебанции. @Avid
Јас многу ретко сум јадел но за секој случај секогаш си го иам при рака KMS_VL_ALL.
Плус Дифендеров не мрчи ич за него.
Порано со DAZ и Toolkit, Дифендеров мрчеше. Всушност сеуште мрчи, ги иам на 2-3 места и некогаш ќе ми затребаат, и не знам каде се, и ги срчам, и тогаш му текнуа да се запали Дифендеров.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Јас многу ретко сум јадел но за секој случај секогаш си го иам при рака KMS_VL_ALL.
Плус Дифендеров не мрчи ич за него.
Порано со DAZ и Toolkit, Дифендеров мрчеше. Всушност сеуште мрчи, ги иам на 2-3 места и некогаш ќе ми затребаат, и не знам каде се, и ги срчам, и тогаш му текнуа да се запали Дифендеров.
Абе се океј, ама за 2-3 долари земав Windows 10 клуч, за 4-5 ете Офис. Значи за 500 денари сум се решил со лиценца на домашниов и не му се замарам и мислам дали е оригинал кигенот или некој со логер или малвер. Тури му пепел за џабе пари.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,359
8,401
Скопје
Абе се океј, ама за 2-3 долари земав Windows 10 клуч, за 4-5 ете Офис. Значи за 500 денари сум се решил со лиценца на домашниов и не му се замарам и мислам дали е оригинал кигенот или некој со логер или малвер. Тури му пепел за џабе пари.
Не не, џабе, нема да ме убедите. Не ми е за парите туку за самиот чин на купување. И 20 центи да е не сакам да се даваат пари :D
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,434
991
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Дај бе ве молам не купувајте... KMS_VL_ALL ви го активира и Windows-от и Офисот 2013, 2016, 2019 со 2 клика... му прави и конверт на офисот ако треба.
дај линк или прати ми на пп за кмс алл
 

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
279
166
Не знам дали е за тука прашањето али на Win10 сум па ајде..

Се дешава следното:
Кога пробувам да симнам нешто преку браузер(било кој) фајлот што го симнувам секогаш крашнува и морам да кликам "Resume" по неколку пати додека се симне целиот фајл, со торенти/интернет download менаџер немам проблем
 

metahuman

Intern
23 септември 2019
29
14
Најбезбедно и наједноставно решение за регистрација на Windows 10 Pro, без никакви дополнителни активатори и можности за несвесно инсталирање на малициозен софтвер.

Снимете ги овие команди во фајл со .bat екстензија, и стартувајте го фајлот со десен клик -> Run as administrator. И тоа е тоа.
Код:
slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr /skms kms8.msguides.com
slmgr /ato
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,359
8,401
Скопје
Најбезбедно и наједноставно решение за регистрација на Windows 10 Pro, без никакви дополнителни активатори и можности за несвесно инсталирање на малициозен софтвер.

Снимете ги овие команди во фајл со .bat екстензија, и стартувајте го фајлот со десен клик -> Run as administrator. И тоа е тоа.
Код:
slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr /skms kms8.msguides.com
slmgr /ato
a za oooofiiiiiiisssss?
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,591
1,179
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Дечки, шо користите за Latest драјвери? Driver Booster?
Користев DriverPack едно време ама некако тиња ми е сеа.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,359
8,401
Скопје
Дечки, шо користите за Latest драјвери? Driver Booster?
Користев DriverPack едно време ама некако тиња ми е сеа.
Ништо. На последни 20 инсталации на стари компјутери, на разноразни лаптопи, win10 си е бонбона само со обичен Windows update.
Нема извичник у device manager, мирна глава.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Web страната од производителот.
За Realtek препорачувам од MoKiChU на MDL, брз Google Search и ќе ги пронајдете.

На официјална од Realtek седи само 2.82 некој си драјвер од памти-век, а на официјална страна од матичната плоча исто така се антички.

Ништо. На последни 20 инсталации на стари компјутери, на разноразни лаптопи, win10 си е бонбона само со обичен Windows update.
Нема извичник у device manager, мирна глава.
Да, работаат но се генерички и често фалат работи како control panels, подесувања и слично.
Не би советувал да симнуваш од Windows Update, а поготово графички драјвер.
 

metahuman

Intern
23 септември 2019
29
14
- Симнуваш официјална верзија на Microsoft Office Professional Plus 2019 од овде.
- Ја исталираш x64 верзијата со кликнување на Setup64.exe што се наоѓа Office фолдерот во .img фајлот.
- После инсталација стартуваш било која програма од Office пакетот за да ја активираш Trial верзијата, но кога ќе ти се појави прозорец за да внесеш Product Key - кликнуваш на иксот горе десно.
- Ја исклучуваш отворената програма.

Потоа, отвораш Command Prompt со десен клик -> Run as administrator, и ги внесуваш следниве команди една по една:
cd /d %ProgramFiles%\Microsoft Office\Office16

for /f %x in ('dir /b ..\root\Licenses16\ProPlus2019VL*.xrm-ms') do cscript ospp.vbs /inslic:"..\root\Licenses16\%x"

cscript ospp.vbs /setprt:1688
cscript ospp.vbs /unpkey:6MWKP >nul
cscript ospp.vbs /inpkey:NMMKJ-6RK4F-KMJVX-8D9MJ-6MWKP
cscript ospp.vbs /sethst:kms8.msguides.com
cscript ospp.vbs /act
Пожелно е активацијата да се направи на свежа инсталација на Windows 10 Pro, симната од официјален Microsoft линк. Еве ти официјален линк за Windows 10 Pro x64, кој ќе е валиден 24 часа.

Напомена: таа for командата можно е да ви се прикаже во два реда, зависи на каков уред го читате постов, но е една команда.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,705
Мислења
830,885
Членови
28,699
Најнов член
bichobi
На врв Дно