1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Туторијал Водич при купување на Android TV Box

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од DrMTR, 2 Јуни 2018.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,052
  6,026
  21 Јануари 2009
  Ако не го направи дали ќе треба да ти го врати?
  И дали ако се враќа ќе го земеш ти или ќе треба он да ти го донесе?
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  914
  1,401
  6 ноември 2007
  Абе се гледа дека Џордан Шлански ти е инспирација.
  Значи би му го пратил на @DareDevil или на кои и да е што самиот смета дека има способност да го врати во живот. Пошто на гага се јавува и баба ми
  Не ми треба мене. Пробав не успеав, немам намера да се дупам повеќе со 1500ден. андроид бокс.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  242
  224
  25 Април 2011
  @Jedah слободно испрати го, ќе го средам во првото слободно време.
  Ако ништо друго ќе го донираме на форум на некој што нема.
  Пиши ми ПП за детали.
   
  На Маша, krema, ekonomist и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  242
  224
  25 Април 2011
  TV Box-от пристигна вчера кај мене. Беше брикнат најверојатно затоа што се работи за scam.
  Конфигурацијата е различна од она што го пишува, па затоа дошло до тој проблем.
  Чипот не е RK3399, туку е RK3229 1G/8G. Моментално е среден и има Android 7 на него.
  Поради тоа што и јас и @Jedah се откажавме од Box-от, прв кој се пријави за да го земе откако ќе се среди е @krema
  Со здравје да си го служиш професоре. Те молам испрати ми во ПП информации за да ти го испратам или доколку се откажуваш извести не за да го подариме на друг.
   

  Прикачени датотеки:

  На Mister, bxxxn, stefano и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пристигна боксот и експресно монтиран, моментално тестирам KODI со балкан грин адон. :)
  tnx @DareDevil и @Jedah
   
  На DareDevil и Jedah им се допаѓа ова.
 6. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  529
  357
  2 Јануари 2014
  Машко
  И јас имав еден таков , едно пишува а друго внатре , го отварав за да видам што чип има , не најдов android соодветен и бидејќи беше купен од сетек пред 1 година го пратив и го средија за 300 денари .
   
 7. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  242
  224
  25 Април 2011
  За Кинезите дека прават такви ствари јасно ми е, но Сетек да продава таков непроверен бренд...
   
 8. julll

  julll
  Intern

  82
  30
  20 Август 2016
  E0CD022F-B942-4CE8-90DE-8120150B251D.jpeg

  Ова ми се случува на андроид бокс h96 max + со софтвер 8.1.0. Не можам да отворам ниту да апдејтирам јутјуб. Некој да не знае чаре?
   
  Последна промена: 13 oктомври 2019
 9. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  529
  357
  2 Јануари 2014
  Машко
  Инсталирај Aptoide apk (download apk на usb и install на бокс ) и направи Update на веќе постоечката youtube апликација што доаѓа со боксот инаку не отвара . - version 2.07.02 latest
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 10. julll

  julll
  Intern

  82
  30
  20 Август 2016
  Ќе пробам утре и ќе пишам дали ќе успеам. Фала многу
   
 11. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  331
  280
  21 Мај 2017
  Машко
  Јас симнав apk и ја инсталирав, си тера без проблем.
   
  На Mar tiN и julll им се допаѓа ова.
 12. bakigvg

  bakigvg
  Intern

  77
  27
  28 Јуни 2016
  Машко
 13. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  242
  224
  25 Април 2011
  @bakigvg ниеден. Побарај бокс кој има AmLogic чипсет.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bakigvg

  bakigvg
  Intern

  77
  27
  28 Јуни 2016
  Машко
  Ова може ?
  Да ли ова е добра понуда со оглед дека има чипсет Amlogic S905X3 па претпоставувам дека е подобро од x2 US $37.79 30% OFF|Presale A95X F3 RGB Light TV Box Android 9.0 4GB 64GB 32GB Amlogic S905X3 Wifi 4K Netflix Youtube Media Player A95XF3 X3 2GB16GB-in Set-top Boxes from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
 15. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  242
  224
  25 Април 2011
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  938
  501
  12 Април 2013
  Машко
  Новите шилдови презентирани денес, и пак говедата на прото верзија дуал усб портовите им се преблиску

  Buy NVIDIA SHIELD Products & Accessories
   
 17. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислеш на овие два портови?

  [​IMG]
   
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  938
  501
  12 Април 2013
  Машко
  shild.jpg

  Немам пристам да му ставам уште едно усб, а сега гледав и на новиот истата грешка ја направиле.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,052
  6,026
  21 Јануари 2009
  Не знам како не размислуваат на ова при дизајн... многу се нервирам кога ќе налетам на уреди со вака блиску порти...
   
 20. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  @123456
  Едино со некој краток usb екстендер ако е толку зорт за второ usb.
   
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  938
  501
  12 Април 2013
  Машко
  Да со краток собира без проблем одеднаш 2, имаа критики за предходниот шилд за тие усб портови ама си тераат по свое, освен данлиското што го смениле и демек 25% појак процесор од предходниот нема ништо разлика, исто е све 3гб рам со 16гб дриве.
   
 22. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  496
  339
  22 Март 2016
  Машко
  Момци мала помош,се заинтересирав да земам еден андроид бокс,ќе ми треба за гледање на IPTV.Од претходниве страни што прочитав се препорачува МАГ,дали тоа да го земам или има некоја алтернатива на него?Телевизорот ми е прилично стар(HD Ready)не ми треба 4к бла бла...Листата е со формат М3u,претпоставувм тоа не е проблем?
   
 23. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  264
  246
  9 Јули 2018
  Машко
  Дали би бил доволен MXQ Pro 4K 1/8 само за Нетфликс?
   
 24. Cicada

  Cicada
  Intern

  6
  16
  29 oктомври 2019
  In this day and age, никогаш не би земал Андроид Бокс, само Chromecast. Сите имаме паметни и препаметни телефони, со chromecast само ќе добиеш а ништо нема да изгубиш.
   
  На Маша и Avid им се допаѓа ова.
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  938
  501
  12 Април 2013
  Машко
  Кој виц е ова?
   
  На DareDevil, DrMTR, it_boy и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...