1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Туторијал Водич при купување на Android TV Box

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од DrMTR, 2 Јуни 2018.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Најблиску

  NVIDIA SHIELD Regional Sites
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Нешто да препорачаш со слични перформанси?

  Т.е. втора најдобра опција
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Појма немам
  Имам и шилд, ми бокс и филипс андроид тв, шилдот везе во споредба со другиве два
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 4. banak

  banak
  Intern

  2
  0
  8 Мај 2018
  Машко
  Dali ke moze bez problem da se gledaat arenite, pokonkretno liga sampioni fudbal
  --- Споени мислења, 3 Мај 2020 ---
  Imam obicen hd televizor android tv, dali so toj box tv sto go preporaca ke se gleda i na dvata tv ili
  --- Споени мислења, 3 Мај 2020 ---
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Денес нарачан новиот шилд про за 214евричи од Германи па треба да ми го донесат почеток на јуни
  shild.png
   
  На Necromancer, fikus, shifty и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Што се случува неможеш да најдеш никаде производи на Xiaomi..нема xiaomi mi box s ни Mi True Wireless Earbuds, настраната тоа,препорачајте ми некој Android TV Box, кој што може да се купи кај нас, ќе се користи за youtube 1080p Netflix, Kodi, да биде пријатно искуство.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
 8. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  532
  558
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  И
  И јас го барам истото. На 4 места барав Xiaomi, најблизок одговор добив од Анхоч дека за 2 до 4 недели ќе стигне пратка. Но, ништо сигурно. Fire Stick исто барав, нигде нема. Не ми се свиѓа UI-от преплавен со реклами искрено. Ми се роди надеж со ова новово на Google што го најавија, но којзнае кога ќе искочи. Ќе мора да се земе нешто предходно.

  Exclusive: This is Google's Android TV dongle, remote, and ...
   
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  ја па мислев ние сме преваранти, па и швабите да ти биле откажана нарачката пошто воопшто не го ни имале производот.
   
 10. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Катастрофа е моментално изборот.. единствено нешто што ми фати око е ова https://www.anhoch.com/product/5998...x2-18ghz4gb64gb2k4k5g-wifibtgbit-lanremotea81 меѓутоа неможам да најдам на нет дали е google certification,дополнително ui е очај..
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  нарачај од али тогаш

  US $39.99 20% OFF|Mecool KM9 Pro Classic Google Certified Amlogic S905X2 Android 9.0 2G 16G 4K HDR Cast Voice Control Android TV Box Prefix|Set-top Boxes| - AliExpress
   
  Последна промена: 5 Јуни 2020
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  532
  558
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Имал некој исксутво со
  Android Smart TV Box T95Q 64bit Quad S905X2 1.8GHz/4GB/64GB/2K*4K/5G WiFi/BT/GBit LAN/Remote/A8.1 ?


  Edit: Да да, ништо не праиме со UI-ов.
   
 13. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Читам во темата Aliexpress,моментално ситуацијата поради Covid е комплицирана, буквално лото,дали ќе се прати, па колку време ќе чекаш и тн..
  --- Споени мислења, 6 Јуни 2020 ---
  Hint @DrMTR

  https://smartshop.mk/product/android-box-mxq-pro-plus-amlogic-s905w-2gb-ram-16gb-rom/

  Доволно е ова за Youtube 1080p, Kodi, Netflix, i IPtv во 2020 ? Или да барам нешто со 3GB...
   
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,501
  6,574
  27 Март 2014
  Доволно е за 1080п. Ситуацијата со нарачки од Али, ибеј е лудило.. Пратки од Март месец ги нема никаде. Заглавени во Прага. Едната, продавачот самиот ми ја откажа, а друга што вчера ја нарачав, денеска продавачот ми пишал дека компанијата задолжена за шипинг, не врши достава до Македонија. ЛУДИЛО !
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 15. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Знам,затоа не нарачувам ништо општ хаос е сегде, нема ништо на залиха, инаку го видов и овој https://www.anhoch.com/product/5998...x2-18ghz4gb64gb2k4k5g-wifibtgbit-lanremotea81 ќе го земам него веројатно.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  На Luxell, despotovikj, Gjurc1n0t и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Salermo

  Salermo
  Intern

  10
  1
  13 Септември 2017
  Машко
  Kade kaj nas ima saglam android tv box bez razlika na cena. Ne mi se naracuva bidejki nekoi raboti ne mi stignaa i ne mi se rizikuva.
  --- Споени мислења, 18 Јуни 2020 ---
  Max 2GB RAM 16GB ROM NEXBOX A95X Smart Android 6.0 TV Box Amlogic S905X Quad core Set Top Box WiFi 4K Media Player PK X96

  Go imav ovoj i ne mi se dopagase toa sto od eden na drug kanal koga prefrlam se cekase vreme, ne e kako na maxtv ili na kabelska tv.
  E sega dali e taka na site ne znam. Inaku povrzan mi bese so kabel a imam optika.
  --- Споени мислења, 18 Јуни 2020 ---
  Najpoveke ke go koristam za filmovi i gledanje tv
   
 18. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не ти чини линкот!
   
 19. Salermo

  Salermo
  Intern

  10
  1
  13 Септември 2017
  Машко
  Ne se prodava veke, zatoa ne go otvara. A i taka go nemam toj poveke, tuku go napovnav koj go imav i ne bev zadovolen vo odnos na toa kolku sporo se biraa tv kanalite.
  --- Споени мислења, 18 Јуни 2020 ---
  E sega neznam dali kaj site taka odi ili kaj nekoj odi kako na kabelska ili maxtv
   
  Последна промена: 18 Јуни 2020
 20. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Разбрав :)

  Него има боксови кој што работат и подобро од операторските боксови, пред кратко време беше спомнат овој модел кој си вреди за секоја паричка дадена за него.
   
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  go imas?
   
 22. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, туку ми текна дека повеќето од вас го препорачаа боксот а и во меѓувреме читав добри критики за него.

  Баш сега видов дека и ти го имаш препорачано овој неодамна. :)
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Дека може има сертификат за гоогле затоа може сум го стаил, иначе и mecool не подржува нетфликс, мора мобилна верзија цццц
  готов бев да го купам ова нетфликс умешал прсти вака да е ?
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,606
  7,648
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Го имам и тој и скоро сите модели на T95. Што те интересира конкретно? Имаш комплет гугл сервис Play/TY/Gmail итн.
   
 25. Salermo

  Salermo
  Intern

  10
  1
  13 Септември 2017
  Машко
  Ima li kaj nas negde da se kupi box so certifiat za google, ddr4 ram i sl. Od aliexpres nekoi naracki ne mi stignaa pa ne mi se rizikuva.
   
  На nikola_bb му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...