• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Туторијал Водич при купување на Android TV Box

everest

Intern
24 март 2009
290
28
Овој Android TV Box во ред ли е да го земам, прочитав дел од темава и гледам има Amlogic, ДДР3, е сега кој ли е овој производител, некој noname, или да барам нешто друго ?


 

mkdboy

Intern
16 септември 2010
110
30
Овој Android TV Box во ред ли е да го земам, прочитав дел од темава и гледам има Amlogic, ДДР3, е сега кој ли е овој производител, некој noname, или да барам нешто друго ?


Zimaj goja go imam i dobar e samo malku e skapicok....ja od ali gonaracav za 1800 den....
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,079
1,272
Скопје
Овој Android TV Box во ред ли е да го земам, прочитав дел од темава и гледам има Amlogic, ДДР3, е сега кој ли е овој производител, некој noname, или да барам нешто друго ?


T95Q од Анхоч би ти го препорачал за малку повеќе пари. Боксот е стварно брз.
 

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
168
89

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
114
177

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
Тера, тера
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,503
1,053
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
поглупо прашање не можеше да поставиш?
 

maki01

Gaining Experience
2 август 2017
82
62

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
Супер си е. Го користам претежно за kodi,plex,steam link и плус му ја инсталирав на малиот minecraft. 4K без никаков проблем си врти.
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
617
637
Скопје

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
Исто, после 1 година, задоволен сеуште.
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
106
39

Кинезаријава тера ли некако или џабе ја склопувале?!
Поарно да не ја склопиш од кинезите!
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
96
38
Скопје
значи мора да се направи разлика помеѓу „кинезарија“ од некој noname бренд и „кинезарија“ од Xiaomi.
Xiaomi се каде каде подобри од сите за пониска цена зборам во стилот за бредиран производ.
Можеби другиве noname брендови имаат повеќе RAM и ROM али бредираните имаат подобар оптимизиран софтвер и подобро работат плус ако ти треба 4к само брендиран
 

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
168
89
Фала, фала веќе пре фала на сите за концизните одговори. Се одлучив за овој отпад па ќе видиме како ке тера.

 

maki01

Gaining Experience
2 август 2017
82
62
Фала, фала веќе пре фала на сите за концизните одговори. Се одлучив за овој отпад па ќе видиме како ке тера.

За нетфликс колку што гледам ќе имаш само SD квалитет или грешка сум.

 

everest

Intern
24 март 2009
290
28
Го земав H9X3, ok e но имам проблем, не можам да го поврзам со телефонот а на иста домашна WIFI мрежа е. Ни пак таа апликацијата за даљинско функционира. Не го наоѓа H9X3.
Имаше веќе прединсталирано Miracast, истата апликација ја инсталирав и на телефонот.
wifi remote.png

Користам ваков модем од A1 (tc7200), да не е од нив подесено да неможам да ја користам оваа ф-ја?
https://www.avanzada7.com/en/imagen-producto/1-tc7200-20.jpg
 
Последна промена:

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
983
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
96
38
Скопје
ако му се иде до гостивар
не мора да идеш можеш да го нарачаш ОД било кој ВО било кој салон да го донесат само нормално да го има на залиха и секако ќе треба да почекаш 3-5 дена зависи дека си имале некој си распоред и плус нема дополнителни трошоци
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,951
4,215
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Така е, нема трошоци за достава до салон, само си правиш резервација и ти го носат во кој град сакаш.
 

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
351
96
Од неколку бокса што сме имале по дома. Нај ок и буџет френдли варијанта ми бил Mi box од Xiaomi. Знае некогаш да оглупави да се заглави ама многу ретко.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
983
543
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
не мора да идеш можеш да го нарачаш ОД било кој ВО било кој салон да го донесат само нормално да го има на залиха и секако ќе треба да почекаш 3-5 дена зависи дека си имале некој си распоред и плус нема дополнителни трошоци
знам
не е тоа поента да чекаш 5 дена, немора ни да идеш во салон бтв, членот праашува за најбезболен начин , мислам гоима во сетек магацин, само на сајт имаат грешка нема логика 3ка да е 5800
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
114
177
Која апликација користите за гледање IPTV на Андроид ТВ? Моментално имам Smart IPTV ама постојано имам проблем со канали прекинува, снемува слика, звук, сецка и тн. не знам дали е до апликација (Smart IPTV) или до IPTV (од реклама5), а можеби и до интернет (оптика од Неотел 50/50)? Ве молам за совети. Благодарам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,128
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно