1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,390
  7 ноември 2014
  Машко
  Така е, ние го добиваме, вие треба да учите и да читате на Интернет како да го „хакнете“.
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,007
  1,566
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нема врска ни со учење, ни со читање, камо ли со "хакнување", иако те разбирам зошто така ти изгледа. Покомплицирано е од "dark mode" копче во самата апликација, да.

  Ама на крај на денот, бар на Андроид имаше избор сите овие години, не си на милост и немилост на Apple/Instagram па да чекаш кога (и дали воопшто) ќе добиеш dark mode.
   
  На Tomislav96, Скоти, Gumirano и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,203
  25,529
  4 Септември 2008
  Андроид има system wide дарк тема веќе цела година ако не и 2, место да бидеш благодарен за нешто што немаше да го имате да не беше андроид ти обратно :D
   
  The Geek Boy, Скоти, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,390
  7 ноември 2014
  Машко
  Гледам, затоа сега се разви дискусија за Dark Mode, кога го ставија официјално. Зашто 3 години досега го имавте...еве кај и да е, ќе направат и за Messenger за iPhone, па ќе ви портираат - гледам се жалите и за тоа. :D
   
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,007
  1,566
  13 Јануари 2014
  Машко
  Messenger има dark mode од април :D

  Не ве разбирам бе. Има некои работи кои Apple/iPhone/iOS ги прави многу подобро, ама пак боцкате за нешта за кои iOS е многу поназад од Android.
   
  itstheigyg, Tomislav96, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,916
  2,152
  19 Јули 2013
  Од муабетов за темната тема, можам само да заклучам дека и покрај тоа што андроид има многу повеќе опции за прилагодување, мнозинството корисници не знаат за нив или не ги користат се додека програмите или системот сами не им ги понудат.
   
  На The Geek Boy и Sharlovski им се допаѓа ова.
 7. 123456

  123456
  Gaining Experience

  897
  465
  12 Април 2013
  Машко
  Вчера ми се испразни батеријата самсунг S7 и сега никако не можам да го уклучам, трепка плаво доле дава знаци светад дугмињата ама сликата пак црна,цело време кога пробувам според некпои туторијали volume down power key,и други варијанти телефонот само вибрира никако не можам да го стартувам, ова ми се има дешавано и порано ама сум го вракал од мртвите, сега нејке да чуе некој идеја да даде што може да се направи?
   
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,502
  23 Јуни 2015
  Машко
  1. Да го оставиш подолго време на полнач
  2. Со друг кабел/адаптер да пробаш
   
  На DaVoRkNe и Sharlovski им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Истово се случи на девојками,пробав со друг полнач и се оправи,се мачев едно 30-40 мин не сакаше никако да се упали,а светеше се,и го ставив на друг полнач 15-20 мин и се уклучи.
   
 10. 123456

  123456
  Gaining Experience

  897
  465
  12 Април 2013
  Машко
  дирекно на полнач проба, или го остави да се наполни некое време па го исклучи од полнач
  со volume down i power key?
   
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,502
  23 Јуни 2015
  Машко
  Понекогаш потребно е повеќе од 30 мин да стои на полнач, само за да покаже дека полни. Така да трпение. :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 123456

  123456
  Gaining Experience

  897
  465
  12 Април 2013
  Машко
  Ова ми се дешава од вчера и го оставив на полнач цела нок, светеше црвено,сабајле коа станав светеше зелено, и стап :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Го упалив нормално без volume down i power key,на друг полнач беше од прилика 30 мин.
   
 14. 123456

  123456
  Gaining Experience

  897
  465
  12 Април 2013
  Машко
  Имам 3 полначи самсунг ама немам ниеден кабел оргинал.
  Ако не па ке одам преку Один да го флешнам ваљда ке проработи.

  Пошто платив за 1 месец ако сака некој на sammobile.com дневно може по 5 firmware да се симиња, јас веке симнав за мојот па ако некој сака нека пише пп
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки Galaxy A40 или Xiaomi Mi A3?
   
 16. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  226
  376
  15 oктомври 2013
  Машко
  Земав за мајка ми а40, мал и компактен телефон со добра батерија, камерата не е нешто, одличен екран и бои. А3 не сум користел.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  226
  376
  15 oктомври 2013
  Машко
  Screenshot_20191014-112748_Software update.jpg

  S10+ Telekom
   
  DrMTR, The Geek Boy и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 18. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,328
  3,030
  24 Септември 2012
  A40 со сигурност!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала дечки :)
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  911
  626
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  A3 Aко сакаш камера и перформанси, се останато А40!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Подобра камера има а3 од а40?затоа што колку што гледав на нет рецензии,многу ок камера има а40.

  Што е тоа се останато? :annoyed:

  Еве камерата од А40
  gsmarena_010.jpg gsmarena_020.jpg
  Портрет мод
  gsmarena_045.jpg
  Селфи
  gsmarena_043.jpg
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  226
  376
  15 oктомври 2013
  Машко
  Нема најт мод и нема Always on дисплеј а40. А50 ги има двете.
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,765
  1 Септември 2011
  Машко
  Да знам дека ги нема овие работи,имав а50 кога искочи,океј телефонче со топ камера,мада А серија за сликање навечер,некако тие две работи не идат заедно.Сепак барам преку ден да е супер камерата,да тера батерија еден ден со интернет,и сликаче чат пат,не барам нормално камера како на S серијата,да не си правиме бајрам на паметот.Ме интересираше во глобала која е подобар,дали а3 или а40,иако искрено повеќе ми се свиѓа софтверот кај Самсунг,затоа што А3 има чист андроид.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  911
  626
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Дома ги имам и А1 и А2 и искрено не би го земал јас А3 бидејки не е несто подобар од А2. А за А40 вака ми изгледа солидно телефонче а за камерата прашајго Fatal1ty он мислам дека има А40 и има постирано слики на темата за “Фотографии сликани со мобилен“.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,007
  1,566
  13 Јануари 2014
  Машко
  Дали некој има ставено OneUI 2.0 beta на S10/e/+ ?

  Гледам дека на XDA некој го повлекол update.zip фајлот, и би требало да е компатибилен со уреди купени од Ледиком (XSG колку што гледам е во OXM multi CSC). Се думам да го пробам вечерва.
   

Сподели

Вчитување...