1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,608
  3,744
  1 Септември 2011
  Машко
  Сум го имал и А1 и А2,искрено од а1 до а2 ја не осетив некоја голема разлика,али гледам дека од а2 до а3 има разлика,во дизајн,камери и итн.Е сеа едно се на хартија,друго се во реалност,не сум користел А3 ни А40 за да кажам искуство.

  Кој да прашаме за камера?
   
 2. Software

  Software
  Gaining Experience

  501
  245
  15 Август 2007
  Машко
  Samsung A50 го користам на А1 купен од мобеликс. Дали некој го инсталира овој апдејт ? Screenshot_20191014-230831_Software update.jpg
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  Инсталирај го. Ова е октомври печот. Само сигурносен пакет е ништо повеќе.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  543
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Screenshot_20191015-065301_Software update.jpg
  А50, Телеком.
  Слободно симнете си, Security Patch e.
  Самсунг стварно изненадува со апдејти.
  1ви октомври апдејт а не е ни крајта на месецот (обично тогаш добивам апдејти).

  Имам другарче со Mi A2 Lite, Android One програма, и уште нема добиено октомвриски апдејт. Samsung у последно време убаво тераат. И Android 10 ако го донесат најдоцна до 1 Февруари, тогаш топ ќе биде.
   
  На DrMTR и Скоти им се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,289
  28 Јануари 2017
  Машко
  Слободно сименете си... како да некогаш сме имале избор со било кој од апдејтиве не само на Самсунг, општо.
   
  На Oktar и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 6. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,797
  1,573
  22 oктомври 2012
  Машко
  А70, Телеком, кој пач сте...? Кај мене уште е Август...
   
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,293
  1,031
  2 Јануари 2012
  Машко
  DrMTR, The Geek Boy и на despotovikj им се допаѓа ова.
 8. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  543
  220
  9 Август 2018
  Машко
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,608
  3,744
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy A50S

  Ledikom
  Untitled.jpg
   
  На Seekey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  559
  266
  7 oктомври 2014
  [​IMG]

  @psyide
  top cena za tebe .


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,293
  1,031
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ние другите црнци сме?
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  Може некој да ми помогне, се работи за SM-G928F, изваден е Firmware од Sammobile, но прави проблем при стартување на оперативниот. Како можам да го најдам точниот Firmware?
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008
  Не е Snapdragon?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  The Geek Boy, Скоти, fuzzjaw и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  997
  1,560
  13 Јануари 2014
  Машко
  Фала ку*цу. Иако не можеш да ја користиш ultrawide камерата, што е штета. Инаку не знам зошто не одат и со поголема експозиција. Lumia 630 од пред 5 години имаше минута максимум, Samsung досега беа ограничени на 10s.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Huawei имаат 30секунди и iso 50k на P20pro/iso 100k mate20pro/iso 200k p30pro. Дури наредна година самсунг ке имаат перископ камера и 108мегапиксели камера.

  Предноста на Самсунг/Apple е во тоа што последни вадат телефони со одредена технологија што им дава време да ја ишмирглаат и пак едвај стигнуваат. Хуаеви ке ги смачкаа до 2020 да не беше Америка. Ние најмногу губиме.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 17. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,159
  6 Декември 2016
  Машко
  Каква врска има Хуавеи со темава???

  Исто како на тема за Порше да постирам дека извадиле Кајен од 1000 коња и да ми кажеш дека Бугати имаат одамна 1000... Нема поента муабетот. Никој не го спореди Самсунг со било кој бренд сега, чисто давам инфо за сите корисници на S10 што има ново, ме здоболе к**ац дали Хуавеи имаат 10000000 ИСО.
   
  На tupacan, Speedster, Скоти и уште 6 други им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008
  Huawei тепа во апла темни услови, ама губи во бои, динамика, видео, звук....сликитe исто така не се константни, така да избалансирано е. Она каде што Huawei гази е зумот, тоа е неверојатна предност.

  S10 со дроп на експозиција во темни но не апла темни услови, го тепа Huawei и сите други телефони сем можеби iPhone 11.
   
  Последна промена: 17 oктомври 2019
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,420
  12,578
  2 Август 2012
  Машко
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  А јас ги информирам тие што се мислат кој телефон да земат да стават на кантар дали сакаат комплетен телефон од старт или да чекаат и да се надеваат на апдејти.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Во ред, време беше да стигнат малце пошто веќе каснеа година дена зад хуавеи (две години зад гугл) во фотографија за ноќни услови.
  Во право си дека самсунг и ајфонот се можеби и подобри во моментов од p30pro меѓутоа мате30про пак изби напред.

  За звук, екран и видео снимање беа (и останаа напред) ама мате30про ги стигна и во снимање видеа.

  Сега се скоро сите на исто ниво ама пак мислам дека хуавеи се оверал врвот во телефонски камери.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008
  Проблемот е што нема потреба ниту еден доволно информиран да се мисли за тоа кој производител нуди комплетни уреди во светот на телефоните.
   
  На M.Pix и gremlin им се допаѓа ова.
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,293
  1,031
  2 Јануари 2012
  Машко
  Huawei нема што да се разгледува сега со проблемите со Гугл што може да ги има.
   
 24. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Идеален телефон нема... и нема ни да постои. Се е субјективно кога се купува телефон, ама фактите се тие.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

Сподели

Вчитување...