1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Мал апдејт деќки: сношти стигна апдејт за Самсунг С7 еџ на секјурити пач 1ви септември.
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пробај со алкохол исчисти го портот.
   
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  630
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  И ?
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Сврзник
   
  На DaVoRkNe и mihovkris им се допаѓа ова.
 5. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  174
  60
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  И е буква.
   
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  973
  667
  1 Јуни 2016
  Шо ти е на вас бре ..
   
 7. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  Делете се ова нагоре, какви се не офтопик постови има па се зафативте за Спирит шо кажал дека му стигнал апдејт.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  214
  369
  15 oктомври 2013
  Машко
  Screenshot_20191008-083109_Software update.jpg
  S10+ Telekom
   
  На DaVoRkNe и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,502
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Има некој Samsung M20? Во Ледиком гледам дека е 8.5к.

  Сакам да го земам како замена за Ј5 од пред 3-4 години, па ме интересира ако некој користи како се однесува телефонот? Батеријата гледам дека е солидна, па претпоставувам држи океј, за возрасно лице е, да не мора секој ден да полни.
   
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  Има начин брајтнес на AOD на A8 да не е автоматски?
   
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Пробај исклучи Adaptive Brightness
   
 12. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  Исклучено е.
   
 14. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Eh, појма немам тогаш.
  Провери да немаш некој AOD модул од Good Lock, или да немаш нешто сменето у опции.

  Иначе, sorry зa off ама има ли некој добиено Instagram Dark Mode, и Google Play Store dark mode освен мене на OneUI 1.1?
   
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  973
  667
  1 Јуни 2016
  Имам јас, One UI 1.0
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
  И на двете Dark Mode, така?
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  973
  667
  1 Јуни 2016
  И на двете, да.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  Денес после месец време за прв пат ги пробав слушалките AKG од Note10+, звукот е феноменален, плус кога ќе пуштам Dolby... немам коментар, изненаден сум.
   
  На Gumirano му/ѝ се допаѓа ова.
 19. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Збориш за Type - C слушалките? Оние што доаѓаат со Телефонот??
  Ако се тие, провери во игри дали звукот има некаков delay (доцнење на звукот).
   
 20. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  Да за нив зборам.
   
 21. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  Инстаграм направи апликација што работи заедно со најт мод од телефонот, ама месенџер не го подржува ова иако е производ на истата фирма, страшно. Мора да направат од гугл едноставно да е ова за аплицирање затоа што вака не бива.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  714
  517
  11 ноември 2015
  Машко
  А дали може да се направи хром?
   
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  548
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Хром може, преку featuere flags, ама Dark Mode на Google Chrome е ужас.
  Едно што не е скрос темно, туку и инвертира бои на некои слики и страни.
  Еве јас уште од одамна користам Samsung Internet Browser и си немам проблем. И Dark Mode, и AdBlock и си фурам.

  Пробај PUBG, или некоја друга игрица и види дали има delay (доцнење на звукот).
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,062
  3,385
  7 ноември 2014
  Машко
  Баш ми е драго што заради iOS 13 и Dark Mode, конечно го добивте во Instagram апликацијата. :D
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  998
  1,561
  13 Јануари 2014
  Машко
  Има Android Dark Mode и на Instagram и на куп други апликации со години веќе, сакаш со Substratum сакаш со #hex_, ама од кај би знаеле Apple корисници било што за customization :D
   
  На Daniel86, Tomislav96, Balanar и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...