• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проблем со ЛГ телевизор (позадинско осветлување)

freeman

Gaining Experience
8 март 2010
182
185
Последна промена:

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
Убаво ви кажа Сале. Мене 2 пати ми рикна панелот на Самсунг во рок од 3 години, исто беше и на другар со Самсунг понова генерација. Имам LG 32 инчи купен пред 6 години кога испаднаа лед тв и ден денес работи без ниеден мртов пиксел и ниеден проблем со екран. Купив ST 40 инчи фул хд еве го 4-та година за смешни пари тогаш, го утепав од играње и од тв гледање гајле нема. Како ќе се погоди :)
 

PeGi998

Gaining Experience
3 октомври 2018
86
132
Мојот ЛГ 32ЛБ5618 изгледа испушти душа исто вчера. Одеднаш осветлувањето како да го снема и се гледа слика ептен ако се доближиш до тв на 15 цм. Мислите дека е исто позадинското осветлување?

Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
803
973
Мојот ЛГ 32ЛБ5618 изгледа испушти душа исто вчера. Одеднаш осветлувањето како да го снема и се гледа слика ептен ако се доближиш до тв на 15 цм. Мислите дека е исто позадинското осветлување?

Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
Или тоа или напојувањето за позадинското, едно од тие две.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,864
9,306
Скопје
Мојот ЛГ 32ЛБ5618 изгледа испушти душа исто вчера. Одеднаш осветлувањето како да го снема и се гледа слика ептен ако се доближиш до тв на 15 цм. Мислите дека е исто позадинското осветлување?

Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
зимај 4k hdr
 

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
130
61
Грундинг 43 инчен, земен пред 4-5 години исто откажале две лед ленти, за промена и сервис 1800 денари. Да ја прочитав прво темава па да го однесев ќе му кажев на мајсторот да ги смени сите, сега ќе чекам да цркне некоја друга :mad:
 

Nethervor

Gaining Experience
19 јули 2013
147
199
Е јас така се заебав. Не ги сменив сите, па за 1 месец пак назад на сервис.
Исто грундиг. Ми рече тогаш дека 6 месеци ќе траеле. Поминаа 2ипол години уште тера.
 

Sylvester

Gaining Experience
24 март 2009
463
52
Скопје
Каде би препорачале сервис за LG телевизор? Цела слика мава на виолетово плаво и е темна. Не реагира на слајдерите што се за подесување осветлување и слично.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,514
11,771
youtu.be
Ако мава на плаво не значи дека е до осветлувањето, ме плаши дека е нешто друго.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,514
11,771
youtu.be
Не би знаел, најдобро е да се направи дијагноза па да ти кажат дали се исплати или не.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,861
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно