1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за реинсталација на Mac OS

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од tupacan, 22 Февруари 2020.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,488
  1,942
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Се работи на постар Macbook Pro, late 2011. Системот е паднат и кога идам Reinstall преку OS X Utility, излага ерор "A required download is missing".

  Пробав преку option + command + R recovery, исто со OS X Utility, почнува да чита нешто и по некое време излага ерор "Can't download additional components needed to install Mac OS X".

  Идеја како да го средам?
   
 2. freebird

  freebird
  Intern

  34
  19
  30 ноември 2016
  Направи bootable macos usb drive, има многу видеа на интернет, лесно е, верувам дека ќе се снајдеш...
  Ќе ти треба друг мак за ова.
   
  На tupacan и Oktar им се допаѓа ова.
 3. stoneeater

  stoneeater
  Gaining Experience

  83
  52
  23 Јули 2010
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  116
  70
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  ^
  Убаво програмче за ова ти е Rufus
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,095
  1,202
  11 Март 2011
  Можеш и преку Windows да направиш бутабилно УСБ од .dmg архива преку

  TransMac

  Имаш 15 дена trial период, пробано и работи перфектно
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...