• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паметни часовници

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
103
66
Прашање на време (ако не е и веќе реализирано) кога паметен часовник ќе може да отвори врата од кола, врата од домот, плати сметки по маркети, добива нотификации од уреди во домот (камера ако има некое движење, активни уреди, итн..) Но за сето ова ќе треба добра батерија :)
За плаќање сметки веќе има :)

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,052
473
Има ли некој искуство со Amazfit Pace? За најосновни работи, нотификации + пешачење, евентуално и возење точак. Или да се купи Mi band 5?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
652
399
Има ли некој искуство со Amazfit Pace? За најосновни работи, нотификации + пешачење, евентуално и возење точак. Или да се купи Mi band 5?

Јас имам Pace и супер работат нотификациите. Го користам и за елиптикал и точак ама немам со што да споредам за да знам дали е точно. Му инсталирав AmazMod и имам подобра контрола со нотификациите, можам да праќам replies на нотификациите и слично. Андроид е саатот па можеш и апликации да му инсталираш Amazfit PACE/Stratos/Verge/Stratos3 compatible application list

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
878
556
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

Јас го имав Amazfit Pace, добар е. Јас го користев за скијање, точак, пешачење. Сега имам Amazfit GTR 47mm. И сите нотификации работеа ако добро се сеќавам, немав проблем.

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
116
76
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech G302 Daedalus Prime
Keyboard
Cooler Master MasterKeys Pro M (MX Brown)
Audio
Sennheiser HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Ми искочи реклама од Халк, вовеле плаќање со Garmin Pay. Се надевам и другите ќе следат.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
821,988
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно