• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паметни часовници

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
123
74
Прашање на време (ако не е и веќе реализирано) кога паметен часовник ќе може да отвори врата од кола, врата од домот, плати сметки по маркети, добива нотификации од уреди во домот (камера ако има некое движење, активни уреди, итн..) Но за сето ова ќе треба добра батерија :)
За плаќање сметки веќе има :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,081
503
Има ли некој искуство со Amazfit Pace? За најосновни работи, нотификации + пешачење, евентуално и возење точак. Или да се купи Mi band 5?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
Има ли некој искуство со Amazfit Pace? За најосновни работи, нотификации + пешачење, евентуално и возење точак. Или да се купи Mi band 5?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Јас имам Pace и супер работат нотификациите. Го користам и за елиптикал и точак ама немам со што да споредам за да знам дали е точно. Му инсталирав AmazMod и имам подобра контрола со нотификациите, можам да праќам replies на нотификациите и слично. Андроид е саатот па можеш и апликации да му инсталираш Amazfit PACE/Stratos/Verge/Stratos3 compatible application list
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Има ли некој искуство со Amazfit Pace? За најосновни работи, нотификации + пешачење, евентуално и возење точак. Или да се купи Mi band 5?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Јас го имав Amazfit Pace, добар е. Јас го користев за скијање, точак, пешачење. Сега имам Amazfit GTR 47mm. И сите нотификации работеа ако добро се сеќавам, немав проблем.
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
155
105
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
X-Bows Ranger w/ Zealios v2 67g
Audio
Sennheiser HD 6XX, HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Ми искочи реклама од Халк, вовеле плаќање со Garmin Pay. Се надевам и другите ќе следат.
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
144
120
Здраво другари. Сакам да купам поклон некаков смартвоч или вристбанд кој би можел да се користи за да мери податоци при трчање/играње фудбал. Дали може да ми препорачате некоја поевтина варијанта? Фала.
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
39
37
Јас препорачувам Mi band 5, пошто чим е за фудбал работава ако акне некој голем ќе му смета ептен. Јас уште користам Mi band 3 и сум задоволен и од апликација и од квалитет. Полнење еднаш на 15-20 дена.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
144
120
Јас препорачувам Mi band 5, пошто чим е за фудбал работава ако акне некој голем ќе му смета ептен. Јас уште користам Mi band 3 и сум задоволен и од апликација и од квалитет. Полнење еднаш на 15-20 дена.
Кај да најдам Ми Банд 3 или 4?
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Кај да најдам Ми Банд 3 или 4?
Сеа, да гугламе?

 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
144
120
Сеа, да гугламе?

Абе ич не ми текна на Анхоч, фала ти. Дали 3ката и 4ката имаат ГПС за да ти мери колку си истрчал?
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Абе ич не ми текна на Анхоч, фала ти. Дали 3ката и 4ката имаат ГПС за да ти мери колку си истрчал?
Немаат ГПС никое. Мора со телефон. Ако сакаш да си независен од телефон, мора да земеш часовник. Генерално 4000 нагоре се часовниците.

Евентуално ова - Huawei Band 3 Pro (Terra-B19S)
ама, и ова е 4000+
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
144
120
Немаат ГПС никое. Мора со телефон. Ако сакаш да си независен од телефон, мора да земеш часовник. Генерално 4000 нагоре се часовниците.

Вака нешто??
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

Вака нешто??
нема GPS ни ова. Врзано за телефон е.
Најефтино standalone ти е тоа хуавеи-то и ова Anhoch PC Market Online - Smartwatch Xiaomi Amazfit Bip S Carbon Black

Ја би идел со Bip-от. Или, ти кажав, побарај по огласиве, еден тон има.
 

Juve_fanatic

Gaining Experience
4 март 2018
144
120
нема GPS ни ова. Врзано за телефон е.
Најефтино standalone ти е тоа хуавеи-то и ова Anhoch PC Market Online - Smartwatch Xiaomi Amazfit Bip S Carbon Black

Ја би идел со Bip-от. Или, ти кажав, побарај по огласиве, еден тон има.
Ок, фала ти многу на одговорите. Уште само кажи ми на кои огласи мислиш? По веб страниве од фирмиве?
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
962
2,069
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Ок, фала ти многу на одговорите. Уште само кажи ми на кои огласи мислиш? По веб страниве од фирмиве?
А и ти ме бушиш во здрав памет изглеа :)

Огласите тука, реклама5, пазар3 и слични
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Децо, па ви се бодете :ROFLMAO:
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,598
2,724
Каде може да се купи ременче за Galaxy Watch 46mm?
Ако не ти е итно, нарачај од AliExpress. Се нормализираат полека роковиве за испорака, а цените се драстично поефтини него по мобилариве кај нас. Инаку во Мобеликс има солиден избор ако не ти се чека. Барај 22mm ширина, тие се за поголемиот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,140
Мислења
839,292
Членови
29,053
Најнов член
alek296
На врв Дно