• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LG паметни телефони - генерална дискусија

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
70
85
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Има ли кај нас да се најде силиконска маска или футрола на преклоп за LG G6, или ако има некој да продава нека ми пише пп?

Барав на битпазар и низ некои помали мобилари што ми се најдоа успат али не најдов.
Што направи друже, најде маска негде овде да споделиш од каде?
 

mickeymkd

Intern
7 јануари 2009
413
42
Што направи друже, најде маска негде овде да споделиш од каде?
На зелен пазар има обична силиконска и во мегамобил има едни на преклоп (но отворот за камера треба да се прошири за wideangle камерата). Други не најдов за тој модел кај нас.
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
70
85
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
На зелен пазар има обична силиконска и во мегамобил има едни на преклоп (но отворот за камера треба да се прошири за wideangle камерата). Други не најдов за тој модел кај нас.
Благодарам, баш ќе пројдам да видам дали уште имаат на зелено. Да брка работа дур стигнат другите од али.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,455
1,439
Drachevo
Не се пофали дека си купи G6 , со здравје да си го служиш. Како си задоволен?

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
Камера многу добра, освен што во некои ситуации HDR греши и прави преостветлени слики. Но ко да нема некој напредок во однос на камерата од G5.
Дизајн на телефон одличен, голем напредок во однос на G5.
Полнач ист со G5.
Екран ист квалитет, мал безел, поголем екран на иста површина.
Андроид 9.
821 e доволно брз сеуште.
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
70
85
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Не се пофали дека си купи G6 , со здравје да си го служиш. Како си задоволен?

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
Не сум фалбаџија :D Благодарам, поубав да си купиш.

Не успеав многу да го истестирам деновиве поради работа и обврски, ама за првични импресии солидни.
Дизајн одличен со соодветна тежина. Единствено стаклото што е премногу лизгаво позади, ама ништо ново, денес сите се такви.
Перформанс засега одличен, држи доста апликации во позадина и не сум имал stutter или lag. За време на апдејти се загреваше малку, али нормално е тоа. Патем, упдејтите беа ужасно спори за симнување при солидна конекција (препоставувам ги земал од сервери во уса или кореа, или кај и да имаат)
Тоа направи и значителен standby drain, што се поправи со ресет (стандард за многу андроиди).
Батерија не мерев дур не го средам ко што треба, вака од рака стандард ден за користење.
Од неколкуте слики што ги шкрапнав, задните одлични, предната само дење.

Вечер ќе го досредам и ќе го истестирам убаво викендов, особено камерите и батеријата, па ќе ставам целосни импресии.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Дечки се работи за Lg G6,точен модел H873,моментално е на софтвер 8.0.0.Идам Software Update,ми вика дека го користи полседниот софтвер,што не е можно,затоа што си има нели 9.0 на Lg G6.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,455
1,439
Drachevo
Дечки се работи за Lg G6,точен модел H873,моментално е на софтвер 8.0.0.Идам Software Update,ми вика дека го користи полседниот софтвер,што не е можно,затоа што си има нели 9.0 на Lg G6.
Можеби затоа што е модел за Канада?
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,455
1,439
Drachevo

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,514
914
LG G8 спуштен на 400$/€ после неколку месеци од појавувањето, ова е најголемо снижување за флагшип што сум го видел, и тоа кажува за тоа колку бил популарен телефонот и колку луѓе го купиле.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
LG G8 спуштен на 400$/€ после неколку месеци од појавувањето, ова е најголемо снижување за флагшип што сум го видел, и тоа кажува за тоа колку бил популарен телефонот и колку луѓе го купиле.
V40 и V50 имаат 3 задни камери и 2 предни.

G серијата им фалат камери по поновите стандарди.

LG и Google се познати по fail продажба и намалување на цени xD

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 
  • Ја почнал/а темата
  • #566

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,849
28,782
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Delete
 
Последна промена:

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,455
1,439
Drachevo
Таман цена му паѓа појако и од самсунг после 6 месеци, ми се свиѓа батеријата. Штета што слабо носат LG кај нас.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
Добри понуди има по ebay amazon а може некој да ти донесе од америка. Се зема после 1 година за добра цена.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Добри понуди има по ebay amazon а може некој да ти донесе од америка. Се зема после 1 година за добра цена.
Нека излезат рецензии тргнати се телефото и втора предна камера ...

По спецификации К30про ми изгледа по конкурентен...

V40 се наоѓа за 20k од странство.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Подобра е камерата на Самсунгот едно 5 - 10%..

Ама во се друго LGto со двоен екран и џекот + процесирањето на сликите е како на ајфон и се фокусира на луге и подобра боја на кожа а самсумг на ладни бои и позадина/пејсажи.

За парите LG како целосен пакет го гази самсумгот за вредност што ја добиваш.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно