1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LG паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  [​IMG]


  Оваа тема ќе ја користиме за све што е поврзано со LG уредите, нови модели, освежувања, подесувања, трикови, флешување на ромови итн.

  Можете слободно да поставувате прашања, да дискутирате све што ве интересира, да споделувате новости и све што е поврзано со овој бренд кога се работи за нивната линија на паметни телефони.
   
  Последна промена: 30 Септември 2014
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Што мислите, г2 мини вреди за парите? Како главна негативна карактеристика е ниската резолуција на екранот, другото е мислам ок...
   
 3. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,051
  508
  7 Март 2014
  Машко
  Стисни зуби за г2
   
  Snow :), Oktar и на mdeni им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Oд мини сериите ги кине сите, ако буџетот не е проблем иди на G2....ако е сепак е супер за парите.
   
 5. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Буџетот ми е толку, 13к. Утре планирам да го земам, па ке споделам импресии.
   
  На psyside и despotovikj им се допаѓа ова.
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Вo aнхoч и aмц беше 12.000 g2 mini.
  И јaс гo меркaм некoе време мoментaлнo сум нa L70 oд тмoб нa прoдoлжувaње дoгoвoр. И oвoј ми врши рaбoтa a кaмoли г2 минитo, л70кaтa нaјверoјaтнo ќе гo дaдaм нa мoите.
   
  bobipp, borcep и на Тони им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Toгаш G2 Mini.
   
  На Тони му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Фала многу за инфото, ама го нема на лагер ни во анхоч ни во амц..
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Aко не ти смета што е голем, Redmi Note Pro е добар избор за тие пари исто така. Или од поефтните Hongmi 1S. Ги имаш во Беверли доле...
   
 10. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  Еве зошто е оваа цена:

  :D
   
 11. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Би се изгубила гаранцијата ако флешнам официјален ром од лг, на л70. Овој е од т-мобиле и има некои глупости вип итн. ?
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Толку беше во Анхоч последните 2 тури и се продадоа како алва, може и мобиларите ги откупиле гледам сега ги продаваат по 13-14.000 :)
  Ќе донесат пак ваљда поголема количина.
   
 13. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  Прашањето ми е дали некој купил телефон од таму, регуларно од продавница?
  :)
   
 14. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Другата недела, понеделник-вторник ке добиеле пак, е сега незнам дали да чекам или да го земам за 13 200 денари од една мобилара. Во другите мобилари се 15-16к.
   
 15. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Последно прашање дефенитивно од мене лг г2 мини нов или нексус 4 половен?
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Што ти е приоритет кај еден телефон?

  Батерија? камера? екран? брзина? кастомизации?
   
 17. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,315
  25 oктомври 2012
  Машко
  ја би идел со nexus 4, скоро сигурно поддршка од Android L, vanila android, супер изглед. Најверојатно ако го најдеш половен ќе биде поевтин од нов г2 мини.
   
  На RagingDemon и Тони им се допаѓа ова.
 18. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  јас би г2 мини, нексусот е стар модел, ќе ги лупнеш истите пари а на нексусот ќе немаш гаранција.
   
  На Тони му/ѝ се допаѓа ова.
 19. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Небитно што е постар, нексус 4 има подобар процесор и графика од г2 мини. Исто има бољи дисплеј,повеќе меморија(16гига опција) и повеќе рам.

  Г2 е опција само ако сакаш нов телефон за парите, класа подоле е од нексус 4.
   
  На Oktar и Тони им се допаѓа ова.
 20. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Буквално се :) Нексусот ми ги задоволува сите критериуми, ме кочи тоа што е стар модел 2012 година...
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Нема врска дали е стар модел кога ќе биде побрз од G2 мини, со Nexus-от ќе добиеш послаба камера и батерија.....за другото е горе доле подобар избор.
   
  На Тони му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Qwert

  Qwert
  Intern

  3
  9
  20 Мај 2014
  Машко
  Ме интересира да прашам за LG F60. Ми истекува договорот со вип и го гледам овој телефон како можна опција. Ме буни тоа што никаде нема ривју или unboxing на интернет, а на гсм арена е coming soon. Дали некој го има земено телефонот да ми каже што, како, дали е добар за таа цена.
   
 23. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Вака по слики и спецификации што гледав, треба да е добар, нешто како LG L70 само што има појак процесор Quad-Core.
  А Л70-ките се покажаа одлично, убави брзи и ефтини телефончиња.

  И изгледот му е поразличен, нешто во стил на Nexus4 го направиле.
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 24. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  Некој да ми казе добар и сигурен роот за ЛГ Л70 ?
   
 25. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,603
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  Towel Root за 1 секунда го рутирав мојот :)

  Мислам дека по ова се раководев. После инсталирај Link2SD и префрли си ги апликациите на SD картичка, пошто малку слободна меморија има телефончево.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=e2NgtRw3Dkk
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...