• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
138
247
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Geil Evo II 4x8 3200mhz
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
Glorious Model D
Keyboard
Blackwidow V3
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
S21U кај еден тера 3 часа сот, кај друг 11?
Да провери димишков battery health со некој апликација. Од каде ти е купен?
Симнав accubattery да видам колку е али требало време да покаже. Од ледиком го земав мојот.
Првата недела вадев 8/9ч сот и ден ипол држеше батеријата, а сега едвај еден ден држи со 5ч сот преку сила.
Исти апликации, начин на користење и сл...
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,328
4,096
Симнав accubattery да видам колку е али требало време да покаже. Од ледиком го земав мојот.
Првата недела вадев 8/9ч сот и ден ипол држеше батеријата, а сега едвај еден ден држи со 5ч сот преку сила.
Исти апликации, начин на користење и сл...
Све е исто само некој корне во позадина. Самсунг Коин мајнерот.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,116
994
Скопје
1632580791335.jpeg

Мене веќе ми е срам да постирам (ќе мислите дека се фалам или фалцификувам) колку слабо ми троши телефонот (јес да не го користам , вибер и гмаил пораки само што стигаат и праќам и е на баттери сејвер) - ама ова е ненормално малку !!! Четврто полнење ми е откако го купив (првите три по 80-120 часа траеа) ама сега два дена под 90 посто да не отиде ? Мора да е грешка во софтверот иначе како тера 400саата ќе истера ! :oops:
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,325
1,653
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
BREAKING NEWS: Не се троши батерија на апарат кој се користи 3 пати дневно по 10 секунди :eek:
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,116
994
Скопје
BREAKING NEWS: Не се троши батерија на апарат кој се користи 3 пати дневно по 10 секунди :eek:
Пробај тие BREAKING NEWS кажи им ги на корисници на Самсунг !
Ваљда не си сериозен па мислиш дека ова ми е ПРВ мобилен што го користам . Имам искуство со Самсунг 4-5 телефони па ништо слично не сум приметил...
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
Пробај тие BREAKING NEWS кажи им ги на корисници на Самсунг !
Ваљда не си сериозен па мислиш дека ова ми е ПРВ мобилен што го користам . Имам искуство со Самсунг 4-5 телефони па ништо слично не сум приметил...


Немој така, самсунг е бренд :)

Што модел е машинава?


**едит: видов претходна страна :)
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,576
1,526
Drachevo
Симнав accubattery да видам колку е али требало време да покаже. Од ледиком го земав мојот.
Првата недела вадев 8/9ч сот и ден ипол држеше батеријата, а сега едвај еден ден држи со 5ч сот преку сила.
Исти апликации, начин на користење и сл...
со секое полнење станува попрецизен. за 10тина полнења ќе имаш претстава дали ти е капут батеријата.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,429
3,164
Ресен
Ако ги користиш нив сигурно нема да е cell и phone idle на прво место. Мада небитно, прај си ќејф колку ти држи батерија.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,116
994
Скопје
Ако ги користиш нив сигурно нема да е cell и phone idle на прво место. Мада небитно, прај си ќејф колку ти држи батерија.
Не бе друже само не сум толку мал па да играм на него - а швалерки слабо така да реално трошам толку од него - замисли сеа ја за да Вас овде ве фасцинирам - ќе штедам и рекорди ќе правам со Ултра-сејвер. ;)
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,116
994
Скопје
Добро бе нов телефон изгледа многу има врска - ко ќе го купиш да не ја дополнуваш батеријата од 50-100% - да не играш дури не го наполниш 2-3 пати дури се формира батеријата - можеби затоа некои послабо држат ? Или Самсунг -тоа ти е ?
 

boban984

On your way to fame
5 јули 2007
257
509
Добро бе нов телефон изгледа многу има врска - ко ќе го купиш да не ја дополнуваш батеријата од 50-100% - да не играш дури не го наполниш 2-3 пати дури се формира батеријата - можеби затоа некои послабо држат ? Или Самсунг -тоа ти е ?

Не играм игри, покрај работа и 2 мали деца и да сакам неам кога

Првите 2 години топ си држеше, потоа некако драстично опадна, со тоа шо последнивава пола година е ужас.
Некад знае на 20тина % да се искчлучи т.е. од 20 на 0 за 1мин.

Купен е од Т-моб салон, не е Ледиком.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,116
994
Скопје
Не играм игри, покрај работа и 2 мали деца и да сакам неам кога

Првите 2 години топ си држеше, потоа некако драстично опадна, со тоа шо последнивава пола година е ужас.
Некад знае на 20тина % да се искчлучи т.е. од 20 на 0 за 1мин.

Купен е од Т-моб салон, не е Ледиком.
Трета година - не а баш нов -батерија 3000ма/ч - друго е сега со поновиве (5000ма/ч) и поефикасни процесори и екрани. Спас само нова батерија .
 

boban984

On your way to fame
5 јули 2007
257
509
А да пробаш фактори ресет? јас користам с8 ми вадит по 3:30 - 4 сати сот

Нема некој процес шо ја цица батеријата, ама може да пробам чисто онака да видам дали ќе направи разлика.

Не верувам дека ќе се смени.

Кога го зема твојот S8, овој е земен месец дена откако излезе?
 

Gecas12

Gaining Experience
27 септември 2019
56
55
Нема некој процес шо ја цица батеријата, ама може да пробам чисто онака да видам дали ќе направи разлика.

Не верувам дека ќе се смени.

Кога го зема твојот S8, овој е земен месец дена откако излезе?
Месец дена од како излезе с9ката :D
Исто така always on display гаси ако имаш уклучено, пред некоја недела го уклучив да видам дали многу батерија ке ми исцицат, во стенд бај од 33% пред да легнам се разбидив со 20% за 8 саати спиење, наспроти 2 до 3% потрошени стенд бај без АОД
 
Последна промена:

boban984

On your way to fame
5 јули 2007
257
509
Месец дена од како излезе с9ката :D
Исто така always on display гаси ако имаш уклучено, пред некоја недела го уклучив да видам дали многу батерија ке ми исцицат, во стенд бај од 33% пред да легнам се разбидив со 20% за 8 саати спиење, наспроти 2 до 3% потрошени стенд бај без АОД

Никогаш неам AOD, блутут чат пат на трчање да речам 1час неделно, GPS исто само за надвор од СК.

Едноставно толку и е на батеријата. векот
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,059
2,606
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
S10+ Snapdragon верзија
b82e0ae0d77660a26f61761346cfb1c2.jpg


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

boban984

On your way to fame
5 јули 2007
257
509
4541DEAD-62D3-4AA4-B1F9-5A663629FBF5.png
13 мини

26 часа после 100% полнење, 4.5 часа SOT… моментално 20%

Солидно, презадоволен
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,141
Мислења
878,709
Членови
30,757
Најнов член
stoshka
На врв Дно