• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Kojotot

Intern
20 јануари 2016
22
13
Можи од binance да се купи крипто со мк картичка?
некој велат да некој велат не сега незнам дали да пробам да не останам без пари и без измислени интернет парички
Za so mastercard mozes da kupes, ama koa ke sakas da prodavas ne mozes direktno da dobies pari na smetka/binance acc tuku imas samo opcija da go pretvores vo drugo kripto ili da go prefrlis na drug novcanik. So visa (stranska) moze i da gi prodades za pari i da ti legnat na smetka
E sega dali e do visa/mc ili do toa sto e mk kartickata, ne znam. Moze i nekoj sto probal vo skoro vreme da me nadopolni, nejkam da probuvam zasto nejkam sega da prodavam kripto
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,354
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
  • Хаха
Реакции: Avid

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
270
282
Само 0.1% од тоа шо има ако проба да продаде, ќе му ја преполови цената.

Не е спорно дека и со Шиба се заработува, само пази како беше таа покерската:

Ако не си ти тој што шиба, онда си шибаниот.

Е сеа ти види си дали си во 1% шо шибаат или во 99% шибани.
 
  • Хаха
Реакции: Avid

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
60
87
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Можи од binance да се купи крипто со мк картичка?
некој велат да некој велат не сега незнам дали да пробам да не останам без пари и без измислени интернет парички

Со НЛБ може сигурно, само тргни го лимитот за интернет плаќања.
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
321
370
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Кој сака нека честита,
Каков скем се деси со Squid Game и колку пари се наполнија браво, coinmarketcap не е сигурен кој има пари да плати ќе го листаат.

1635839972979.png

Да не купи некој? :alien:
 
  • Хаха
Реакции: Avid

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
321
370
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
60
87
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Дечки, мислење за Mines of Dalarnia (DAR)?

 

Kojotot

Intern
20 јануари 2016
22
13
Дечки, мислење за Mines of Dalarnia (DAR)?

Наводно можеш преку играта да фармаш токени, кога binance објави дека ќе се пушти во продажба серверите беа нестабилни, т.е. не можеше да се поврзаш со играта преку wallet за да ти стигаат токени а и некои се жалеа дека на секој логин ти се бришат статистиките на акаунтот. И одозгора на тога тие кои стојат зад играта објавија дека секој прогрес ќе се избрише во првиот квартал од 2022 (дека сега е во бета фаза).
Како и да е, чисто сумњам дека ќе се исплати за да фармаш со саати, никој не ти дава пари така џабе :)
Што се тиче цената на токенот, не верувам да достигне повеќе од моменталната (2-3 долари)
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
60
87
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Сеуште нема опција да се фармаат токени, не е проблем до binance, ќе видиме како ќе движи понатака. Интересен почеток имаше и ми фати око, многу луѓе направија и изгубија многу пари во минута.
 

Kojotot

Intern
20 јануари 2016
22
13
Сеуште нема опција да се фармаат токени, не е проблем до binance, ќе видиме како ќе движи понатака. Интересен почеток имаше и ми фати око, многу луѓе направија и изгубија многу пари во минута.
Зборот ми беше дека поради објавата на binance сите навалија на гугл да истражуваат што е тоа МоД, откако дознаа дека може да се фарма токени од игра, серверите ги преплавија и никој ништо не можеше да направи.
И мене ми фати око, купив и вложив БНБ во проектот но ќе добијам некоја минимална сума. Ако ништо друго барем БНБ се качи во вредност

Инаку секогаш е така со таквите токени кои ги најавуваат неколку дена унапред за да вложиш БНБ во нив, кога се пуштени во продажба имаат ептен високи цени и во рок од неколку минути паѓаат драстично. А пошто твоите средства се заклучени на 10/30 дена, не можеш одма да ги продадеш. Нареден токен кој го рекламираат е ФК Порто фан клуб токен
 

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
205
62
За сите оние кои што англискиот им е послаб и сакаат да читаат вести на македонски јазик, гледам пуштиле сајт за новости во врска со крипто - https://kriptovaluti.mk
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,444
4,885
Ethermine
www.facebook.com

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4,345
4,122
Доколку некој сака да заработува пасивно со продавање на вишокот од неговиот интернет нека ми пише во порака. Заработката е околу 5 до 8 долари месечнои зависно, може да се исплати во BTC или на paypal.
Кога веќе си ставил безвезен реферал линк барем напиши што значи тоа што го кажуваш. А не само да го треснеш.
 

ejsancho

Intern
25 ноември 2021
4
0
Здраво дечки, дали има опција на некој да му дадам пари и да ми ги префрли на Binance акаунтот или дали го прават тоа дечкиве кај Мавровка (криптотрезор.мк)?

Се обидувам со Visa да купам директно, но не успевам, а читам дека луѓе од мк успеваат. Претпоставувам дека е ради банката (не сум на НЛБ) или некоја нова забрана од Binance. Видов дека може преку cex.io али истечен пасош, истечена лична карта и чекам новите да ги подигнам ама кога ќе биде не знам.
 

jvelk

Gaining Experience
16 февруари 2021
54
54
На Binance ко што знам можеш со било каква картица да купиш, само да ти е македонска. А иначе двете опции постојат, бар за првата сум сигурен :)
 

ejsancho

Intern
25 ноември 2021
4
0
На Binance ко што знам можеш со било каква картица да купиш, само да ти е македонска. А иначе двете опции постојат, бар за првата сум сигурен :)
Се јавив во банката (SilkRoad) и ми викаат кај нив не стига никаква информација за трансакцијата, што ме наведе да мислам дека е до Binance. Имаш купувано во последниве денови?
 

jvelk

Gaining Experience
16 февруари 2021
54
54
Се јавив во банката (SilkRoad) и ми викаат кај нив не стига никаква информација за трансакцијата, што ме наведе да мислам дека е до Binance. Имаш купувано во последниве денови?
во последниве денови не, ама кога сум купувал до пред месец два беше ок, плаќав со стопанска
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
646
864
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Се јавив во банката (SilkRoad) и ми викаат кај нив не стига никаква информација за трансакцијата, што ме наведе да мислам дека е до Binance. Имаш купувано во последниве денови?
Binance без проблем пројде пред 2 дена на Sparkasse. Мислам дека е сепак до твојата банка.
Можеш да пробаш со moonpay. Малку повеќе провизија ама поминува без проблем мк картички.
 

ejsancho

Intern
25 ноември 2021
4
0
Имам стара сметка на Стопанска што ја немам затворено, моментално префрлам таму пари, па ќе пробам со таа картичка, исто Visa. Инаку јас на cex.io тргнав да правам акаунт. Во однос на провизија кој има помала, cex или moonpay?
 

ejsancho

Intern
25 ноември 2021
4
0
Успеав со картичката на стопанска
во последниве денови не, ама кога сум купувал до пред месец два беше ок, плаќав со стопанска
Binance без проблем пројде пред 2 дена на Sparkasse. Мислам дека е сепак до твојата банка.
Можеш да пробаш со moonpay. Малку повеќе провизија ама поминува без проблем мк картички.
Успеав со картичката на стопанска. Фала дечки
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно