1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CPU Rendering Benchmark

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од Costigan_Jr, 12 Јуни 2014.

 1. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  620
  1,464
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  test.JPG
  8700к, 5.0ghz
  32gb, 2x16, 3200mhz, CL15
   
  На shifty и architect им се допаѓа ова.
 2. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  400
  280
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Го видов меѓувреме, требало човек прво да провери, па после да праша. :)
   
 3. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  400
  280
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  @gOJDO синка, какви рајзени, какви физде материне :)

  [​IMG]
   
 4. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  222
  426
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  r20.jpg r15.jpg
  На R20 скор од 3002 со 4 Ghz на 1.375 V, на R15 макс. скор од 1369 на 4.08 Ghz на 1.4 V. Рамот Gskill 2*8 2933 Mhz.
   
 5. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,542
  2,817
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Апдејт:

  single + multi

  upload_2019-3-10_22-41-2.png
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Не се разбирам многу али мислам дека е ок ? Screenshot_20.png Screenshot_23.png Screenshot_21.png
   
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  336
  411
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  @Pane24 Оверклокирај на 4.8 па постирај :)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,786
  3,801
  5 Јули 2013
  CinebenchR20.PNG
  AMD Ryzen 7 1700 @ 3.8GHz
  4x16GB DDR4 2800 16-18-18-38-1T
   
 9. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,542
  2,817
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  со вадење на хдд кејџот, ставање на вентилатор (односно со подобрен доток на воздух), ова е новиот скор:

  upload_2019-3-16_23-35-53.png
   

Сподели

Вчитување...