• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rendering

  1. Costigan_Jr

    CPU Rendering Benchmark

    Што мислите за тема за споредба на процесори, примарно за примена во областа на рендеринг? Еве јас да го скршам мразот. За да не бидат резултатите врзани за моменталната конфигурација,еве детали: Intel Core i5 4670K OC @ 4.4GHz @ 1.235V 2x8GB Patriot 1333 OC @ 1600MHz 9-9-9-24-1T MB Gigabyte...
На врв Дно